NEBULE

Odpoczynek z dziećmi? To możliwe

Pamiętacie swoje wakacje z przed okresu kiedy zostaliście rodzicami? Ja tak, ale jak przez mgłę. Tak sobie czasami przypominam jak leżałam na hamaku na karaibskiej plaży… Ile ja bym teraz dała za taki relaks. Chociaż jeden dzień żeby móc odpocząć tak w pełni. Poczytać książkę kilka godzin bez przerwy, porozmawiać z mężem przy kolacji, a… Artykuł Odpoczynek z dziećmi? To możliwe pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Pozwólcie dzieciom płakać

Kiedy myślę o swoim dzieciństwie mam przed oczami długowłosą, wrażliwą dziewczynkę. Niesamowity czas beztroski- prawie bez żadnych ograniczeń, ukształtował mnie jako osobę dorosłą. Jestem wdzięczna, że mogłam w taki sposób  przeżyć pierwsze lata mojego życia. Moje absurdalne, niekiedy, pomysły i tak miały swoje ujście. Wolność jaką mi dano wpłynęła na całe moje życie. Oprócz retrospekcji dzikich… Artykuł Pozwólcie dzieciom płakać pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Zabawki (nie tylko) dla dziewczynek

Zabawki dla dziewczynek jednym kojarzą się z różowymi koronami i plastikowymi butami na obcasach, a innym z lalkami. W dzisiejszych czasach jednak już nikogo nie dziwi dziewczynka bawiąca się narzędziami czy samochodami, ale wiem, że wciąż emocje budzą mali chłopcy bawiący się np. kucykami Pony. Czy te zabawki tak naprawdę są ukierunkowane na dziewczynki? Nie… Artykuł Zabawki (nie tylko) dla dziewczynek pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Pomruki jesieni

Jeszcze 10 dni temu szalałyśmy na placu zabaw w samych swetrach, a teraz już wyciągamy z szafy ciepłe ubrania i buty za kostkę. Lubię ten czas, kiedy więcej czasu spędzamy w domu, bo latem byliśmy prawie cały czas na podwórku. Teraz też wychodzimy często i tylko ulewa może nas skutecznie zatrzymać w domu.  Czy tylko… Artykuł Pomruki jesieni pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Jestem inną mamą

Jak to jest być mamą dwójki dzieci? Czy to jazda bez trzymanki rodem z internetowych memów, czy może sielanka i spokój? W dzisiejszym wpisie napiszę o moich odczuciach. Co mnie zaskoczyło i jak sobie  z tym poradziliśmy oraz czym się martwię (jak przystało na mamę). Wiele razy sobie wyobrażałam jak to będzie. Dwójka dzieci to… Artykuł Jestem inną mamą pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Genialna piłka Takane do samodzielnego zrobienia w domu

Dziś chciałabym Wam zaprezentować piłkę Takane, która każdy może sobie zrobić w domu. Jest to bardzo ciekawa zabawka wspierająca rozwój niemowląt. Kto ma chociaż odrobinę chęci może ją wykonać niewielkim nakładem pracy. A jaką będzie miał satysfakcję:) Wg mnie jest to jedna z ciekawszych zabawek dla niemowląt, która wspiera rozwój. Można ją zrobić ze skrawków… Artykuł Genialna piłka Takane do samodzielnego zrobienia w domu pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Kiedy spełniają się marzenia

Cztery lata temu pod wpływem impulsu założyłam blog. Chciałam żeby był zapisem moich przemyśleń, pamiątką i wirtualnym miejscem spotkań mam. Jak teraz czytam wpisy z tamtego czasu to chce mi się śmiać. Nie chcę ich kasować ponieważ są dla mnie niesamowitą pamiątką.  Widzę też ogromny progres jaki od tego czasu poczyniłam. W najodważniejszych marzeniach nie… Artykuł Kiedy spełniają się marzenia pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Przerwane oczekiwanie

Ostatnimi czasy tak dużo dyskutuje się na tematy zdrowia kobiet. Szkoda, że w taki sposób i przez osoby nieuprawnione do tego. Nie będę w tym wpisie  odnosić się do obecnej sytuacji politycznej, ale chciałabym napisać w tym kontekście o ważnej dla mnie sprawie. Chciałabym uniknąć pompatyczności oraz nadmiernego ładunku emocjonalnego. Te słowa układałam w swojej… Artykuł Przerwane oczekiwanie pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Zabawy z kasztanami

Spodobał się Wam mój stary wpis, który udostępniłam dziś na Facebooku o zabawach z kasztanami dla młodszych dzieci klik. Akurat miałam w domu worek kasztanów przywiezionych z Białowieży i postanowiłam je wykorzystać w sposób edukacyjny. Zapraszamy! WRZUCANIE Pierwsza zabawa jest dla dzieci najmłodszych. Myślę, że nawet roczne dzieci będą w stanie wrzucać kasztany do butelek… Artykuł Zabawy z kasztanami pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Jak moje dziecko zaczęło jeść warzywa?

Wszystko miało wyglądać pięknie… niestety tylko w teorii. Rozkoszowałam się obrazkami w książce o BLW (Baby led weaning) dzieci umorusanych od stóp do głów warzywami. Snułam plany jak to moje dziecko będzie uwielbiało warzywa i dzięki temu będzie zdrowe. Życie zweryfikowało moje plany dość mocno. Mimo, tego, że proponowałam córce wiele kolorowych warzyw, nie wyrażała… Artykuł Jak moje dziecko zaczęło jeść warzywa? pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Nebule testuje: wanienka Shnuggle

Kontynuując tematykę pielęgnacji sensorycznej (klik) chciałabym dziś napisać kilka słów o kąpieli noworodka i niemowlaka oraz o naszej genialnej wanience. Ta pierwsza kąpiel najczęściej jest bardzo stresująca. Pamiętam, że zanim pierwszy raz wykąpaliśmy Lilkę obejrzeliśmy na youtube film znanego fizjoterapeuty. Niestety nasza kąpiel nie przypominała tej z prezentacji. My byliśmy roztrzęsieni, a dziecko dostało spazmów. Dziś… Artykuł Nebule testuje: wanienka Shnuggle pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Prezenty dla czterolatki

Nie mogę w to uwierzyć, że kończy już cztery lata. Niedawno była jeszcze takim bąblem jak Julek, a teraz rano przy śniadaniu potrafi mnie zastrzelić pytaniem: „Dlaczego niektóre kobiety mają wąsy?” i płacze, że chce być dorosła.  Prezentownik jak zwykle dopasowany do naszych potrzeb, ale myślę, że i Wam się spodoba. 2. Ciągle chodziłaby w… Artykuł Prezenty dla czterolatki pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Pielęgnacja sensoryczna

Nie ma nic milszego w dotyku jak skóra niemowlęcia. Ciepła, sprężysta i gładka jak alabaster. Stópki, które nie postawiły jeszcze pierwszego kroku aż proszą się aby je dotknąć. Kiedyś pójdą w swoją stronę… A teraz kiedy są blisko, możesz wziąć je w dłoń i zacząć masować. W dzisiejszym poście napiszę o wspaniałych korzyściach płynących z… Artykuł Pielęgnacja sensoryczna pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Mata edukacyjna nie wspiera rozwoju dziecka

Jesteś w ciąży? Masz malutkie dziecko? A może szukasz prezentu dla noworodka? Myślisz o kupieniu maty edukacyjnej? Daruj sobie ten zakup. W dzisiejszym wpisie napiszę Ci dlaczego nie warto jej kupować i czym można ją zastąpić. Cztery lata temu kiedy pierwszy raz zostałam mamą nie było tak wielu gadżetów dziecięcych. Miałam listę rzeczy, które wydawały… Artykuł Mata edukacyjna nie wspiera rozwoju dziecka pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Warszawa dzieciom: Kawa i zabawa

Dawno nic nie pojawiło się w naszym cyklu Warszawa dzieciom, a długie jesienne wieczory przed nami. Wczoraj odwiedziliśmy nowe miejsce na stołecznej mapie- to Kawa i zabawa  umiejscowiona na ul. Terespolskiej 4.  Oczywiście, przyciągnęła nas wielka zjeżdżalnia i to ona jest główną atrakcją tej kawiarni. Podczas naszej wizyty Lilka zjechała z niej może 120 razy i nie… Artykuł Warszawa dzieciom: Kawa i zabawa pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Moje dziecko nie jest niejadkiem!

Chociaż bardzo mało je. Coraz częściej z bliższego i dalszego otoczenia słyszę komunikaty, że moje dziecko niewiele je. Zwłaszcza po wakacjach ze znajomymi kiedy mieliśmy porównanie z młodszym o pół roku chłopcem, który pochłaniał może 3 razy tyle co Lilka na każdy posiłek. A moja córka po 15 łyżkach mówiła, że już „brzuch jest pełny”.… Artykuł Moje dziecko nie jest niejadkiem! pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Wyjątkowe miejsce na wyjazd

W tym roku postanowiliśmy spędzić wakacje w Polsce. Z 3- miesięcznym niemowlakiem nie chciałam wybierać się od razu w dalekie podróże. Mój mąż był „lekko” nie pocieszony, bo fanem urlopu w naszej ojczyźnie to on nie jest. Wygrał zdrowy rozsądek i poczucie bezpieczeństwa. Wiedziałam, że na pewno chcemy pojechać jak najpóźniej, aby nasz niemowlak był… Artykuł Wyjątkowe miejsce na wyjazd pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Dlaczego nie warto uczyć dziecka języka obcego?

Długo szukałem tego słowa i będzie kontrowersyjne i nośne – szczepienie! Jest dużo bardziej adekwatne, bo po dogłębnych rozważaniach zdecydowałem że nie chcę mojej córki „uczyć” – chcę jej zaszczepiać lingwistyczną ciekawość. Rzekłbym nawet więcej – dociekliwość. Zgodnie z maksymą – dzieci się najlepiej uczą kiedy nie wiedzą że się uczą☺ Dementuję – na początku… Artykuł Dlaczego nie warto uczyć dziecka języka obcego? pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Pierwsza ciąża vs druga

Krążą już anegdoty na temat różnic pomiędzy ciążami. Mi najbardziej przypadła do gustu: Rzeczywiście szybciej zleciało ze względu na większą liczbę obowiązków i mniej okazji do odpoczynku. Każda ciąża jest inna. Wiadomo – na ten stan wpływa wiele czynników. Obecność dziecka lub dzieci bardzo zmienia ten czas. Zauważyłam sporo różnic, które spisywałam przez cały ten… Artykuł Pierwsza ciąża vs druga pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Nowości z bibililoteczki

Nieuchronnie zbliżają się długie wieczory w domu z dobrą książką. Mam dla Was sporo bardzo ciekawych nowości dla dzieci w różnym wieku. Zacznę od najmłodszych „Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa” Jak Kallwejt wyd. Nasza Księgarnia Duża, kartonowa książka obrazkowa dla najmłodszych. Urzekły mnie przede wszystkim ilustracje, które idealnie trafiają w mój gust. Są proste, tak żeby… Artykuł Nowości z bibililoteczki pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Najlepsze kapcie do przedszkola

Kapcie w wyprawce przedszkola są najważniejsze. Dzieci spędzają w nich czasami nawet 9 h non stop. Rysują w nich przy stole, siedzą po turecku na dywanie, biegają po wykładzinie… Taki but musi być przystosowany do tych wszystkich funkcji. Nie jest to łatwe, dlatego warto poświęcić więcej czasu na to żeby znaleźć idealne kapcie dla swojego… Artykuł Najlepsze kapcie do przedszkola pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Wychowujesz dziecko dla świata

nie dla siebie. Pamiętaj! Wracam myślami do września ubiegłego roku i na samą myśl wilgotnieją mi oczy. Miało być wspaniale, wesoło i w podskokach. Pierwsze dni w przedszkolu okazały się o wiele trudniejsze niż mogłam się spodziewać – szczególnie dla mnie. Byłam pełna optymizmu kiedy zapisywałam córkę do przedszkola. Wiedziałam, że ona tego bardzo chce.… Artykuł Wychowujesz dziecko dla świata pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Wyjątkowa książka dla dzieci

Długie jesienne wieczory przed nami, więc warto zaopatrzyć się w ciekawe lektury. Dziś zaprezentuję książkę szczególnie mi bliską. „W ramie” objęłam patronatem, więc koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją. Pamiętam jak Lilka 1,5 roku temu przechodziła fascynację obrazem Degasa „Tancerki”. Wpatrywała się w jego zdjęcie i widziałam jak bardzo jej się podoba. Nie uważam, że… Artykuł Wyjątkowa książka dla dzieci pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Wyprawka niemowlaka – ubranka

Kiedy w połowie pierwszej ciąży dowiedziałam się jak jej płci będzie dziecko, od razu rozpoczęłam zakupowe szaleństwo. Kupowałam wszystko, co mi się podobało, zupełnie nie zważając na przydatność czy wygodę. Po urodzeniu dziecka odłożyłam połowę ubrań, bo uznałam, że są zupełnie nieprzydatne, a 10 par bucików dla noworodka (!) wyrzuciłam do kosza. Tym razem byłam… Artykuł Wyprawka niemowlaka – ubranka pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

„Mamo, zostaw telefon i chodź się bawić”

Ten wpis jest i o mnie i o Tobie. Czytasz artykuły o tym jak to tablet i telewizja szkodzi dzieciom. Kiwasz głową i przyznajesz rację, że dwulatek z tabletem w ręku to patologia. Zabawy manualne, rozwój ruchowy i edukacja językowa są dla Ciebie ważne. Dbasz o wszechstronny rozwój swojego dziecka. A nie możesz rozstać się… Artykuł „Mamo, zostaw telefon i chodź się bawić” pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

10 najlepszych restauracji w Warszawie przystosowanych do potrzeb dzieci

Ten wpis musiał powstać prędzej czy później. Przedstawiamy naszą złotą dziesiątkę restauracji, które warto odwiedzić z dziećmi w Warszawie. Kolejność jest raczej przypadkowa, ponieważ prawie każde z miejsc znacząco się od siebie różni. Ale zawsze obieramy azymut na dobry smak i miło spędzony czas. Przy każdym miejscu wypisałam trzy mocne punkty, które wg nas charakteryzują… Artykuł 10 najlepszych restauracji w Warszawie przystosowanych do potrzeb dzieci pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Letni niezbędnik

 Lato w pełni, a my jeszcze nie byliśmy na urlopie. Spędzamy czas w mieście i na niedalekich wyjazdach.  W dzisiejszym wpisie zaprezentuję Wam kilkanaście rzeczy, których używamy tego lata.  Oto nasz niezbędnik (nazwy są podlinkowane): 1. Szklane butelki Lifefactory  Odkąd mamy lodówkę z filtrem, to nie dźwigamy już zgrzewek wody mineralnej. Korzystamy tylko z tej… Artykuł Letni niezbędnik pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Choroba lokomocyjna – jak sobie z nią radzić?

Choroba lokomocyjna może uprzykrzyć każdy wyjazd, niekoniecznie wakacyjny. Kto miał z nią do czynienia, wie że nie należy do przyjemnych. Szczególnie ciężko przechodzą ją dzieci. W dzisiejszym wpisie napiszę czym jest choroba lokomocyjna i jak sobie z nią radzić. Wpis powstał w oparciu o własne doświadczenia oraz wiedzę nt. Integracji sensorycznej Choroba lokomocyjna – inaczej kinetoza… Artykuł Choroba lokomocyjna – jak sobie z nią radzić? pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Kosz mojżesza czy łóżeczko?

Pamiętam kiedy przekroczyliśmy próg naszego mieszkania z nowonarodzoną Lilką na rękach. Dumnie wkroczyliśmy do naszej sypialni i położyliśmy ją słodko śpiącą do  białego łóżeczka. Spojrzeliśmy na nią, na siebie, a nasz wzrok mówił tylko jedno: „Jesteśmy tacy szczęśliwi”. Niczego nieświadoma córka, pospała 15 minut w wielkim  (jak na nią) łóżku. Później czar prysł. Łóżeczko ją… Artykuł Kosz mojżesza czy łóżeczko? pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.

NEBULE

Zaangażowany tata, czyli pomóż mu zrobić to samodzielnie

Często moi znajomi lub rodzina dziwi się, że mój mąż mi nie pomaga. Tak jakby dzieci i dom były tylko moim obowiązkiem, a on od czasu do czasu by nam pomagał. Nie lubię tego stwierdzenia „pomagać w domu”, bo stwierdza ono, że ktoś jest głównym opiekunem, a reszta tylko od czasu do czasu wykonuje czynności… Artykuł Zaangażowany tata, czyli pomóż mu zrobić to samodzielnie pochodzi z serwisu Blog dla świadomych rodziców - Nebule.pl.