MATKA NIE IDEALNA

Dlaczego niemowlak płacze?

Dwa i pół roku studiów, rozpoczęty drugi fakultet. Miliony matek, ojców i sąsiadek, pochylając się nad swoim pacholęciem zastanawia się „dlaczego on, qwa, tak płacze?”. No to ja wam powiem. Zanim podetniecie sobie żyły albo wyskoczycie z okna, zanim zajedziecie na Amen szumisia, suszarkę a You Tube da wam bana na najbliższe sto lat. Zwłaszcza […] Artykuł Dlaczego niemowlak płacze? pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Huston, mamy poród !

Drzewa posadziłam, na trzygodzinne spacery chodziłam, jeździłam dalekie metry na mopie ale za nic Pierdoła nie chciała odkleić się od mojego kręgosłupa. A kręgosłup zjechany jak ruska kosa na betonie, w stanie krytycznym, chciał się pozbyć dziecia i odzyskać przedporodowe Zen. – Jeśli po dwugodzinnym sprzątaniu pokoju dwu i pół latki nie urodzę, nie ma […] Artykuł Huston, mamy poród ! pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Calineczka. 

Miesiąc temu w naszym życiu pojawiła się harmonia. Dopełnienie, idealne 2+2. Moje serce urosło dwa razy. Na porodówce okrzyknięta Calineczką, dzisiaj 3,5kg miłości. Dzisiaj nie napiszę już nic więcej. Proszę Państwa, przedstawiam wam #2. Nadia w obiektywnie cudownej Karoliny Winiarskiej.     Artykuł Calineczka.  pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Szpital to nie zoo.

Poród. Długo wyczekiwane zwieńczenie dziewięciu miesięcy ciąży. Jesteś wykończona i obolała. A w zasadzie masz ochotę przemalować pyskiem szpitalne kafle. Ja po swoim porodzie czułam się jak wciągnięta, przeżuta i wypluta przez maszynkę do mięsa. Bardziej zmęczona byłam tylko po próbie przebiegnięcia trzech kilometrów. Ja i bieganie totalnie się nie lubimy i nie kumamy. Przy […] Artykuł Szpital to nie zoo. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Euro. Dramat milionów kobiet.

Euro. Dramat milionów kobiet na całym świecie. Na ten okres, co cztery lata, a w zasadzie co dwa, licząc z Mistrzostwami Świata, faceci wylogowują się z rzeczywistości i topią mózgi w murawie na stadionie. Gdyby nie fakt, że o 19.30 melduję się w sypialni i klepię mordą o poduszkę w towarzystwie dwóch uroczych kobiet (a […] Artykuł Euro. Dramat milionów kobiet. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Nic mi nie wisi. A Tobie?

Poznałam ją 1,5 roku temu. Wódka w jej towarzystwie dobrze smakowała, Wrocław zachwycał bożonarodzeniowym jarmarkiem, kluby grały dobrą muzykę a kac leczył się długo i boleśnie. Piękne to były czasy. Z dziećmi pod opieką tatusiów i alkoholem pyrkającym wesoło w krwiobiegu. Trochę dziwnie na nią patrzyłyśmy bo jak inaczej patrzeć na dziewczynę, która w grudniu […] Artykuł Nic mi nie wisi. A Tobie? pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Nie muszę się tłumaczyć.

Rodzicielstwo. Każdy z nas ma swoją wizję rodzicielstwa i ojcostwa. Moje wybory i decyzje nie zawsze zgadzają się z decyzjami PT. Najważniejsza jest umiejętność wypracowywania kompromisów i brak ostrych narzędzi w pobliżu. Dziecko nie jest ani własnością matki ani ojca, jednak to my mamy zrobić wszystko by ułatwić mu start w życiu. Ułatwić a nie […] Artykuł Nie muszę się tłumaczyć. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Mutsy iGo Pure, czyli idealna wyprawka.

36 tydzień ciąży. Ban na ruszanie się z domu minął a ja korzystając z okazji, już pierwszego możliwego dnia ruszyłam… popracować. Jakiś czas temu otrzymałam od polskiego dystrybutora firmy Mutsy propozycję przetestowania wózka Mutsy iGo Pure. Jako, że jestem na etapie kompletowania wyprawki dla #2 stwierdziłam, że da się zrobić. Pojawił się tylko jeden problem… […] Artykuł Mutsy iGo Pure, czyli idealna wyprawka. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Najlepsze domowe sposoby na przyspieszenie porodu.

Kobieca ciąża to twór niezidentyfikowany. Najpierw zaciskasz nogi bo okazuje się, że #2 na wieść o doatkowych 5 Jagiełłach na koncie koniecznie chce zrobić z waluty użytek, później nagle okazuje się, że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej i nie możesz pozbyć się lokatora, łamane przez darmozjada pod twoją wątrobą. Z jednej strony chciałabym już zobaczyć […] Artykuł Najlepsze domowe sposoby na przyspieszenie porodu. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Wylogować się z macierzyństwa.

Kochamy straszliwie. Poczęte, donoszone lub przenoszone pod sercem, z nogą wkomponowaną w „ojaprd”, wyrzucone na świat w bólach lub cięciem, które zostawiło trwałą bliznę. Zakochana od pierwszego wejrzenia lub tego kolejnego, bo jak tu pokochać widok czegoś, co ma głowę nieproporcjonalną do tułowia i wygląda jak po grubym melanżu skończonym między piętrami w przypadkowej klatce. […] Artykuł Wylogować się z macierzyństwa. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Mała gigantka.

Jesteś. Leżysz na mojej piersi. Wokół nikogo. Tylko ja, Ty i Twój tato. Intymnie, cicho. Nie płaczesz, jakby celebrując ten moment z nami. Naga, bezbronna, pachnąca mną. Cudowna. Jeszcze przed chwilą byłaś pod moim sercem. Jeszcze przed chwilą skurcze odbierały mi świadomość, ból przeszywał wszystkie partie ciała. Jeszcze przed chwilą czekałam. Jesteś. Nabierałam powietrza cedząc […] Artykuł Mała gigantka. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Karmienie piersią i fotel idealny. Wygraj fotel uszak !

Planuję swoje przyszłe macierzyństwo. Spisuję w zeszycie w grubą linię postanowienia, zamiary, porównuję doświadczenia. Zapisuję monologi do mojego wewnętrznego systemu wartości, po czym kreślę je na czerwono. Zaglądam, czytam, dopisuję, kreślę, uśmiecham się i zamykam. Bo na razie jest tam tylko jedno słowo: ŚWIADOMOŚĆ. Kiedyś kiełkująca, rosnąca w siłę z każdym dniem mojego macierzyństwa. Dzisiaj […] Artykuł Karmienie piersią i fotel idealny. Wygraj fotel uszak ! pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Dzień świstaka.

Stoję. Po pachy we własnych rzygach. Patrzę przed siebie, a raczej pod, zastanawiając się czy mam jeszcze stopy i wierząc PT na słowo, że pipka jest jeszcze tam, gdzie mama i tata mi ją ulokowali. Wierząc na słowo bo na oko się nie da. Toczę się zmęczona, z kręgosłupem przejechanym szesnastoma kilogramami na plusie i […] Artykuł Dzień świstaka. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Kiedy rodzic ma lenia. Czyli rzecz o zdrowym odżywianiu.

Pamiętacie wpis o zmuszaniu dzieci do jedzenia (klik)? Na szczęście Hanisława nie należy do gatunku mieląco- kręcących nosem i nigdy nie mieliśmy większych problemów z posiłkami. Zdecydowanie nie wdała się we mnie, kiedy to za dzieciaka miałam kosę z wszystkim oprócz żółtego sera. Pochłania wszystko, od owoców przez warzywa i mięso, po ziarna. Od początku […] Artykuł Kiedy rodzic ma lenia. Czyli rzecz o zdrowym odżywianiu. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Dlaczego jesteśmy jędzami?

Im dłużej żyję na ziemskim padole, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że faceci to gatunek wystrzelony z kosmosu. Coś po drodze poszło nie tak, poddusili się w swoich kapsułach albo mózgi katapultowały im w innym kierunku niż jądra. Zanim poznałam PT, dzień w dzień odprawiałam modły w intencji normalnego faceta. Nie wymagałam wiele. Żeby […] Artykuł Dlaczego jesteśmy jędzami? pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Wara od mojego brzucha.

„Stoi na stacji lokomotywa, Ciężka, ogromna i pot z niej spływa: Tłusta oliwa. Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha: Buch – jak gorąco! Uch – jak gorąco! Puff – jak gorąco! Uff – jak gorąco! Już ledwo sapie, już ledwo zipie…” Dworzec, tor pierwszy. Na peron wtacza się właśnie […] Artykuł Wara od mojego brzucha. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Czego boi się kobieta w ciąży?

Ciąża, bez znaczenia czy była planowana czy wzięła matkę z zaskoczenia, zawsze wzbudza w ciężarnej obawy. U mnie były one różne zarówno w pierwszej jak i w drugiej ciąży, u pani Jadźki z osiedlowego warzywniaka pewnie jeszcze inne. Jakie? Waga. Umówmy się, żadna kobieta nie lubi tyć. No, może oprócz mnie. Gdy dowiedziałam się, że jestem […] Artykuł Czego boi się kobieta w ciąży? pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Matka na finiszu.

Finisz. Ostatnia prosta, pod tyłkiem tykająca bomba. Czekam z niecierpliwością na główkę dyndającą między nogami, wsłuchuję się w skurcze, których jak na złość nie ma po to, by w rezultacie dowiedzieć się, że #2 przestało się spieszyć na świat. Gryzę pazur, nie mogąc doczekać się aż będę mogła rozpakować wózkowy klamot i odwinąć z folii […] Artykuł Matka na finiszu. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Moje dziecko doprowadza mnie do szału.

Frustracja. To uczucie, które ostatnio zalewa mój umysł, gładzi łomem po kręgosłupie. Hormony po kolei detonują ładunek łez, krzyku i totalnej wściekłości. A w samym środku cyklonu zwanego ciążą jest Ona- Hanisława. Rezolutna dwu i pół latka, której cięte i inteligentne riposty kręcą statystykami bloga. Która rozumie więcej i mówi więcej. Która nieustannie kładzie mnie na […] Artykuł Moje dziecko doprowadza mnie do szału. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Nieważne.

PATOLOGIA CIĄŻY. Podświadomie uśmiechnęłam się na dźwięk słowa „patologia”. Pogładziłam się po 34- tygodniowym brzuchu. Jesteś już bezpieczna. Jeśli urodzisz się teraz, będziesz w pełni zdrowa. Pusty korytarz. Sale skrywające różne historie. Łóżko w łóżko życiowe dramaty i łzy szczęścia. 39 tydzień szczęśliwie donoszonej ciąży obok 20 tygodniowego brzucha kobiety do końca nie wiedzącej czy dane […] Artykuł Nieważne. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Królewicz tylko przed ślubem.

Po publikacji posta „Zła żona” (klik) dostałam od was mnóstwo wiadomości z historiami. Jedne mają fajnych facetów jak ja, innych można o kant dupy rozbić, jeszcze inni ulotnili się z chwilą zasiania ziarna nowego życia w macicy swojej już ex partnerki. Ile kobiet, tyle par majtek i każde ze swoją historią. Wszystkie przyznałyście w miarę […] Artykuł Królewicz tylko przed ślubem. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Zła żona.

24 godziny na dobę. Leżę. W głowie Kilimandżaro. Spadam w otchłań depresji po to, by chwilę później wznieść się na wyżyny stanu macierzyńskiego upojenia. Po czym znowu spadam z trzaskiem na ryj, rysując kolejną bliznę na czole i wznoszę się wysoko malując uśmiech na twarzy. I latam jak schizofreniczka raz w górę, raz w dół. Częściej w dole szuram dupskiem po asfalcie niż patrzę z góry. ... Artykuł Zła żona. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Pokój noworodka. Osobno czy w sypialni rodziców?

Ciąża i przyszłe dziecko to zdecydowanie drogi interes. Pomijając lekarzy, badania i wszystkie medyczne wydatki, pan tatuś z niepokojem obserwuje zjawisko znikających zer na koncie. Kiedy myślisz, że masz już wszystko, że przecież to drugie dziecko i masz sporo klamotów po pierwszym, nagle okazuje się, że nie masz nic. Bo na przykład stary zostawił ciuszki po pierwszym w garażu. A podczas zimy w garażu melanż ... Artykuł Pokój noworodka. Osobno czy w sypialni rodziców? pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Pozwólmy dzieciom się nudzić.

Hanka idzie od września do przedszkola. Kończy żłobek, macha chusteczką, robi zrzutę na prezent dla pań i staje się dorosłym przedszkolakiem. Takim z krwi i kości, co robi ram pam pam  w bębenek i recytuje dwa zdania na Dzień Matki. Wzrusz ogarniam już teraz. Ja gdyby nie fakt, że będę miała przyssaną do centrali trzymiesięczną Hanię w wersji zminiaturyzowanej, w związku z czym nie będzie ... Artykuł Pozwólmy dzieciom się nudzić. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Ciąża to nie choroba.

– Ciąża to nie choroba.- Starszy pan z cellulitem na twarzy przecedził słowa przez sztuczną szczękę. Jak dreptałam w miejscu, bo młode wkomponowało mi się którąś z kończyn w biodro, co spowodowało, że w towarzystwie „Przenajświętsza Panienko, dziecko, jego mać!”  wersji mniej cenzuralnej zgięłam się wpół, tak dreptać przestałam. Kolejka w składzie „dziadki” do laboratorium jak po toaletowy w PRL-u. Każdy dumnie dzierży w dłoni ... Artykuł Ciąża to nie choroba. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Nie kocham swojego dziecka.

 Dowiadujesz się o ciąży. Z Twoich myśli wypływa nieme „o kurwa!” bez względu na to czy dziecka chciałaś czy zaliczyłaś klasyczną wpadkę pyskiem w macierzyństwo. Ciąża jest zaskoczeniem, bez względu na to czy staraliście się o dziecko miesiącami, czy też ten jedyny raz apteka była za daleko a pizgawica na dworze nastrajała jedynie do pozostania w łóżku. Zaczynasz przyswajać myśl, że zostaniesz mamą. Nie jest ... Artykuł Nie kocham swojego dziecka. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Dobry rodzic to taki, który pozwala popełniać dziecku błędy.

Mam niewyparzony język i trudny charakter. Nawet bardzo trudny. Jestem uparta, wiem czego chcę i potrafię powiedzieć „nie”. Mówię zazwyczaj to co myślę, z naciskiem na „myślę”. Wychodzę z założenia, że jeśli mam wypowiadać się na temat, w którym nie mam nic mądrego do powiedzenia, lepiej nie odzywać się w ogóle. Bywam choleryczką ale jestem też empatyczna. Walczę jak lwica o moich bliskich a każdy ... Artykuł Dobry rodzic to taki, który pozwala popełniać dziecku błędy. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Nie oddam swojej macicy.

Nie cierpię polityki. Dla mnie polityka to cyrk, napędzany przez grupę klaunów, którzy jednych śmieszą a innych przerażają. A ja jestem za tym by cyrków nie wpuszczać do miast. Zwłaszcza teraz gdy nasz kraj powoli staje się państwem klerykalnym. To ta dziedzina, której nie tykam z założeniem, że gówna się nie tyka bo śmierdzi. Do momentu aż ktoś nie ingeruje w moje wybory i w ... Artykuł Nie oddam swojej macicy. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Jesteś tylko matką. Jesteś nikim.

ROZDZIAŁ 1 Budzik. Od piętnastu minut już nie śpisz, komponując dla niej strój do przedszkola i spisując w myślach plan na resztę dnia. On przewraca się na drugi bok. Za piętnaście minut przeciągnie się, ziewnie i pomaszeruje pod prysznic. Później golenie, nić dentystyczna, szybki buziak i zniknie na dziewięć, może więcej godzin jeśli szef, bezdzietny kawaler w garniturze za marsjańskie miliony nie dowali mu nadgodzin ... Artykuł Jesteś tylko matką. Jesteś nikim. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Bloger to prostytutka.

Mama mnie nauczyła, że jeśli nie mam pojęcia na pewien temat, lepiej w ogóle się nie odzywać, niż palnąć coś głupiego. Mama to mądra kobieta, wiedziała co mówi. Idąc w myśl zasady „milczenie jest złotem”, niektórzy powinni mieć bana na publiczne wypowiedzi. Moim guru w wkładaniu pyska w wszelki możliwy syf  jest pan Terlikowski, ostatnio do zacnego grona wywołujących gównoburz dołączyła Wioletta Kołek, znana szerzej ... Artykuł Bloger to prostytutka. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.