MATKA NIE IDEALNA

Walka o dziecko- moja historia.

Poznałam Ją, kiedy szukałam do naszego domu kolejnego kociaka. Kilka tygodni temu przywiozła mi Gofra. Z każdym dniem poznawałyśmy się coraz lepiej, opowiadała mi o sobie coraz więcej. O swoim życiu mogłaby napisać książkę. Ja poprosiłam, żeby napisała dla Was swoją historię. Im bardziej zagłębiałam się w tekst przesłany na maila, tym większą pustkę miałam […] Artykuł Walka o dziecko- moja historia. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Nie takiego świata chcę dla moich dzieci.

Pewnego dnia, kiedy moje włosy posiwiałe od Waszych młodzieńczych buntów, skryją się pod farbą w kolorze brudnej rudości, usiądziemy przy stole i wspomnimy w jakim świecie przyszło Wam dorastać. A przyjdzie Wam dorastać w kraju gdzie za usunięcie ciąży zagrażającej życiu, kobieta może iść do więzienia. Gdzie ofiara gwałtu musi urodzić dziecko swojego oprawcy. Gdzie mężczyźni decydują o kobiecej […] Artykuł Nie takiego świata chcę dla moich dzieci. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Nieidealna się sprzedała.

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Idziecie ulicą z dzieckiem. Nagle ktoś proponuje Wam fajną sumkę za rodzinny występ w reklamie patelni. Keszu wystarczy na dobre wakacje na drugim końcu świata, naprawę starego Poloneza z szopy, który kopyrtnął lata temu lub na remont kuchni. Dla Was to możliwość rozwoju i fajna przygoda. Dla Waszego domowego budżetu- zastrzyk […] Artykuł Nieidealna się sprzedała. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Jak poradzić sobie z gorączką?

Hania po raz pierwszy zagorączkowała kiedy miała pół roku. Jak sobie wtedy radziliśmy? Spot powstał we współpracy z marką Nurofen. Artykuł Jak poradzić sobie z gorączką? pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Nigdy nie będę idealna.

Każdego wieczoru, kiedy piersi moich dzieci unoszą się miarowo dyktując Morfeuszowi rytm kołysanek a koty zwijają się w kłębek w nogach łóżka, zmywam makijaż, robię herbatę i siadam na poplamionej kanapie. Wygładzam pozaciągany kocim pazurem koc, wyciągam nogi, obolałe po całym dniu na placu zabaw i rozmasowuję ramię, dzielnie noszące przez pół dnia 6,5 kilo człowieka. […] Artykuł Nigdy nie będę idealna. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Matki na wybiegu.

Stało się. Nadszedł ten dzień kiedy w końcu możesz oderwać się od macierzyństwa i wyjść „w miasto”. Zalewasz dziecko po kurek, pacyfikujesz i dajesz instrukcje tacie co w razie gdyby nabombało w pieluchę i jak się podgrzewa mleko. Pokazujesz jak działa rzep przy pampersie, gdzie są zapasowe body na wypadek awarii i trzeci raz tego wieczoru wysłuchujesz […] Artykuł Matki na wybiegu. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

#2

Trzymam Cię za rękę. Długie palce wędrują nieporadnie po mojej dłoni. Kreślą nieświadome koła, próbują znaleźć punkt oparcia. Łapią po to by za chwilę puścić. Uderzają w powietrze, zahaczają o moją obrączkę. Oglądam paznokcie, trochę zbyt długie, rysujące blizny na Twojej dziecięcej twarzy. Trzeba je obciąć, dzisiaj, koniecznie. Smukłe palce, które jako pierwsze rzuciły mi się […] Artykuł #2 pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Szalony naukowiec testuje. Pieluszki Dada Premium- hit czy kit?

Odkąd urodziła się #2, nie jestem w stanie poświęcać Hanisławie 100% czasu i uwagi. Staram się po równo, staram się sprawiedliwie ale wiadomo… Kiedy młodsze głodne lub zasłane po pachy, zwyczajnie się nie da. Co najmniej raz w tygodniu biorę Hankę pod pachę, zostawiam Nadkę pod skrzydłem PT i ruszamy zrobić coś tylko we dwie. […] Artykuł Szalony naukowiec testuje. Pieluszki Dada Premium- hit czy kit? pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Przedszkolna wyprawka ze Slippers Family.

Nadchodzi wrzesień. Wielu rodziców oddycha z ulgą bo dzieci po dwóch miesiącach laby wracają do szkoły. Inni, w tym ja, za kilka dni będą okupować domowy tron lub wejście do żłobka/przedszkola bo ich maluchy zaczynają przygodę z edukacją. Hanka idzie do przedszkola a ja, pomimo, że od dwóch lat chodzi do żłobka, na samą myśl […] Artykuł Przedszkolna wyprawka ze Slippers Family. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Kraków- rodzinny weekend.

Termin porodu z Nadią miałam na 7.06. Nie planowaliśmy w tym roku żadnych wakacji. Nie uśmiechało mi się „leżenie” na plaży ze świeżakiem czy chodzenie po górach z noworodkiem przy piersi. Los podarował nam #2 już dwa tygodnie przed terminem, dorzucając w pakiecie górę nerwów, morze łez i intruza w główce niewinnego człowieczka. Cały czerwiec […] Artykuł Kraków- rodzinny weekend. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Macierzyństwo bez lukru.

Jesteś w ciąży. Hormony, sieczka, która kroi Cię od wewnątrz na reklamach pieluszek i kleju do protez. Wzruszasz się na widok różowych, wesoło gulgoczących, holiłudzkich bobasów. Wszyscy wokoło mówią jakie to piękne, niezapomniane uczucie. Że miłość wylewa się uszami, że spacerki, ze ciuszki i że becikowe. Że dziecko to dar, to szczęście i to najlepsze […] Artykuł Macierzyństwo bez lukru. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Dziecko to nie przeszkoda.

Przy Hanisławie moje podejście do macierzyństwa było dosyć książkowe. Każda drzemka, pora karmienia i kąpieli była dla mnie świętością. Odcięłam się od normalności na własne życzenie, starając się szanować potrzeby 54-centymetrowego człowieka. Codzienne spacery, kąpiele, zabawy wplotły się szarością w moje życie. Nie narzekałam. Uważałam, że to właśnie chcę dać dziecku, które oprócz serca skradło […] Artykuł Dziecko to nie przeszkoda. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Jestem kobietą.

Jestem matką. Karmię i przewijam. Liczę siniaki, zaklejam plastrem zdarte kolana. Czytam książki na dobranoc i lepię zwierzątka z plasteliny. Jestem Picassem z plakatówkami w dłoni, powielającym na życzenie kilkulatka ten sam obrazek: „dom, drzewo i kwiatek pod nim”. Gotuję zdrowo, wplatając między eko marchewkę i szczęśliwą kurę 100% wieprzowiny z Maka. Płaczę na przedstawieniach i […] Artykuł Jestem kobietą. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

5 rzeczy, które ojcowie robią lepiej niż matki.

Nie od dzisiaj wiadomo, że macierzyństwo i ojcostwo bardzo się od siebie różnią. Razem z dzieckiem rodzi się poczucie obowiązku, troska i zasady, które sobie narzucamy w wychowaniu dziecka. To nie znaczy, że ojcowie czy ojcostwo jest gorsze. Jest inne. PT idealnie usupełnia moje macierzyńskie „odchyły”. Jest tatą na pełen etat, 24h na dobę. I […] Artykuł 5 rzeczy, które ojcowie robią lepiej niż matki. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Mini konkurs.

Pieluchy- temat rzeka. Każdy rodzic niemowlaka wzdryga się na dźwięk słowa „pielucha” i to bynajmniej nie z powodu zawartości. Ostatnio policzyłam, że dziennie Nadia zużywa około 16 (!!!) sztuk. #2 to księżniczka z krwi i tyłka, często żąda wymiany pieluszki. Jeśli macie ten sam problem co ja, kieszenie Was bolą a konto bankowe ocieka łzami, jeśli […] Artykuł Mini konkurs. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Poród porodowi nierówny.

Od kilku dni przewija mi się przez Internety raport NIK nt. sytuacji na polskich porodówkach. Nie czytałam bo i po co, „ja to wszystko wiem”. Postanowiłam jednak porównać moje dwa porody, ten z 2013 roku i niespełna trzy lata później. Zbierałam się do tego wpisu od miesiąca bo długo walczyłam o to, żeby wyrzucić pierwszy […] Artykuł Poród porodowi nierówny. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Dobrze, że jesteś.

Nie wierzę w przyjaźń. Dawno temu, kiedy byłam piękna, młoda i naiwna, życie bardzo skopało mi tyłek. Spotykałam dłonie wyciągnięte po to by brać, nie dając nic w zamian. Nie protestowałam. Myślałam, że na tym właśnie polega przyjaźń. Być przy kimś pomimo wszystko. Dawać, nie żądając nic w zamian. Będąc obok kogoś, rozumiejąc, że ktoś […] Artykuł Dobrze, że jesteś. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Wyrzuty sumienia.

Najbardziej w drugim macierzyństwie bałam się zazdrości. Czas pokazał mi jak bardzo się myliłam. Istnieje coś, co żre mnie od środka jeszcze bardziej. Coś, co nie do końca jeszcze oswoiłam i póki co nie zanosi się na poprawę. Wyrzuty sumienia. To taka moja choroba drugiego dziecka. Zawsze wtedy gdy całuję ją w stopy i wyznaję po […] Artykuł Wyrzuty sumienia. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Nie potrzebuję do szczęścia syna.

Kiedy zaszłam w drugą ciążę, wszyscy dookoła truli temat, że teraz to chłopiec. Że PT pewnie chce, że wyglądam w ciąży ładnie (przy Hance wyglądałam jakbym codziennie rano witała się twarzą ze ścianą a cerę miałam jak gimnazjalista) więc na stówę syn, że parka, że fajnie i że takie, takie… Bo ktoś kiedyś stwierdził, że jeśli […] Artykuł Nie potrzebuję do szczęścia syna. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Historia jednej kąpieli.

Buja się lekko z nogi na nogę. W jego ramionach Ona, wpatrzona szeroko otartymi oczami, spokojna. – Pójdę ją wykąpać, możesz przygotować mi wodę?- pyta. Parzę sobie rękę nalewając wody, wracam. – Już, możesz iść ją kąpać. – Hm? – Pyta półświadomie nie odrywając od niej wzroku. Mruczy pod nosem, nuci niezrozumiale. Kąciki ust drżą mu […] Artykuł Historia jednej kąpieli. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Zanim mnie ocenisz.

Spotykasz ją na ulicy. Co widzisz? Widzisz dziewczynę prowadzącą za rękę trzyletnie dziecko w wersji rozhisteryzowanej. Dziecko się zatrzymuje, tupnięcie z kategorii „dalej nie idę.”. Matka pociąga młode za rękę i syczy pod nosem coś na kształt noszjapierdolę i że jeśli natentychmiast dziecko się nie ruszy, sprzedasz je cyganowi na bazarze bo już masz po wszelkie możliwe […] Artykuł Zanim mnie ocenisz. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Matka gorszej kategorii.

Słowem wstępu. Od dwóch miesięcy nasze życie toczy się pod dyktando 54 centymetrów kobietki (chociaż chyba pielęgniarka stopę ucięła bo ciuchy na 62 idą, joł). To, że padam na ryj i że czasami mam ochotę podciąć sobie żyły już wiecie. Ostatnie dni uświadomiły mnie też, że jestem złą matką. Na początku ciąży nie chciałam karmić #2 […] Artykuł Matka gorszej kategorii. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Dwie córki.

Kiedy dowiedziałam się o drugiej ciąży pomyślałam, że fajnie byłoby mieć siurka dla płciowej odmiany w domu. Chciałam syna za pierwszym, chciałam za drugim razem. Takiego w obdartych Conversach, długich włosach merdających po rzęsach i pięścią, zawsze gotową obronić siostrę. Wiadomo, że co za dużo to nie zdrowo, my mamy w domu jedną pełnowartościową łazienkę […] Artykuł Dwie córki. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Macierzyństwo 2.0.

Na drugie dziecko zdecydowaliśmy się świadomie i całkiem na trzeźwo. Wiele osób powtarzało, że dwójka dzieci to rollercoaster bez pasów bezpieczeństwa. Żeby na razie odpocząć, że życie, że kariera, że zimne piwo i takie, takie… Ale ja, napompowana miłością do granic możliwości, z Hanką w sercu i umyśle uparłam się, że chcę zakochać się jeszcze […] Artykuł Macierzyństwo 2.0. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Więź.

Rzecz się działa dobre 5 lat temu. Piękna byłam, młoda i wyspana. Dzieci nie było w planie, ba! Nawet PT był jeszcze nieświadomy niewyobrażalnego szczęścia, które na niego spłynie moim łaskawym okiem pół roku później. Byłam zakochana w swojej pracy. Codziennie chodziłam do niej z uśmiechem na twarzy, z jeszcze większym punkt 15 meldowałam się w wyjściu. Pewnego […] Artykuł Więź. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Wysłać dziecko w kosmos.

Macierzyństwo jest piękne. Motylki srają, ty rzygasz tęczą. Dziecko uśmiechnięte, tobie miłość wylewa się wszelkimi możliwymi dziurami. Lukier, cukier i orzeszki. Parówka na talerzu nie w kocim odbycie, sok w kubku, bajka w telewizorni i takie takie… Macierzyństwo jest piękne… Aż do momentu aż nie masz ochoty strzelić sobie w łeb. Są dni kiedy podcięcie żył wydaje […] Artykuł Wysłać dziecko w kosmos. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

GB Pockit. Najmniejsza spacerówka na świecie.

Moja mama zawsze powtarzała, że życzy mi takiego dziecka, jakim ja byłam. Patrząc na to z perspektywy czasu, dziwię się, że kobieta nie zaliczyła jednocześnie podcięcia żył i skoku na główkę dla pewności. Dziecko marki Natalia było w stanie wykończyć świętego. Zbyt mądre, zbyt wredne i zbyt uparte. To nie wróżyło nic dobrego. Na szczęście w […] Artykuł GB Pockit. Najmniejsza spacerówka na świecie. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Córka.

Jesteś ojcem. Jesteś dumnym posiadaczem córki. A przynajmniej powinieneś być bo podobno trudniej ustrzelić córkę niż syna. Załóżmy więc, że ci się udało i masz w domu kolejną parę jajników. I w tym momencie twoje szczęście się kończy. Bo ojcostwo, a zwłaszcza bycie ojcem córek to odpowiedzialność, która nie ogranicza się jedynie do zasiania czy […] Artykuł Córka. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Siostra.

Kiedy już stoisz wmurowana obiema nogami w macierzyństwie a pod sercem wierci się nowe życie, zaczynasz się zastanawiać jak to będzie. Czy kolejna składowa w waszym równaniu stworzy idealne dopełnienie? Czy w twoim sercu jest miejsce na kolejne zdarte kolana, zasmarkany nos i czy wystarczy cierpliwości na kolejny bunt dwulatka? Czy masz siłę na miesiące nieprzespanych […] Artykuł Siostra. pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.

MATKA NIE IDEALNA

Panią do sprzątania raz, poproszę!

Będę szczera. Marzyłam o tym od momentu kiedy zamieszkaliśmy w nowym domu. Śniłam po nocach, mruczałam pod nosem, sugerowałam mniej i bardziej delikatnie, że może by tak… Codzienne (a nawet dwa razy dziennie) odkurzanie przy psie i kocie, dwóch fabrykach sierści, uaktywniało we mnie instynkt mordercy. Gdyby ktoś mi powiedział, że Czajna codziennie będzie depilowała się […] Artykuł Panią do sprzątania raz, poproszę! pochodzi z serwisu matka-nie-idealna.pl.