Argan Oil

DZIECIĘCE KLIMATY

Argan Oil

Moją przygodę z naturalnymi olejami dla urody rozpoczęłam od kosmetyków do włosów na bazie oleju makadamia... Gdy pierwszy raz od 6 lat usłyszałam u fryzjera, że moje włosy są w świetnej kondycji byłam wniebowzięta... zrozumie to każda kobieta, której po ciążach posypały się włosy.../1/2/3/4/5/Dlatego pomyślałam czas na olej arganowy - marokański eliksir młodości... co mi tam... będę piękna :)Olej arganowy wytwarzany jest z drzewa arganii żelaznej. Nazywany jest “Złotem Maroka” ze względu na swoje złociste zabarwienie. Jest bezwonny i ma wodno-oleistą konsystencję. Bardzo dobrze się wchłania. Zawiera duże ilości naturalnej witaminy E, nazywanej potocznie “Witaminą Młodości” oraz Kwasy Omega 3, 6, i 9. Zalety oleju arganowego były znane jeszcze przed przybyciem Fenicjan w 12 wieku p.n.e. Polecany do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry i silnego odżywienia jej. Może być używany do demakijażu, odbudowuje płaszcz lipidowy skóry, posiada naturalny skwalan. Spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu kolejnych, znakomicie wygładza i nawilża skórę, neutralizuje wolne rodniki. Ponadto olej arganowy chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, m.in. przez agresywnym działaniem słońca i wiatru. W związku z tym sprawdzi się u kobiet o skórze suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i uczuleń. Polecany jest również osobom ze schorzeniami, takimi jak łuszczyca czy egzema. Dzięki niemu można również kontrolować wydzielanie sebum, dzięki czemu olej arganowy jest efektywnym środkiem w przypadku trądziku. Poza tym może być stosowany na rozstępy i pomocniczo w leczeniu blizn pooperacyjnych, gdyż zmniejsza blizny i poprawia elastyczność skóry.Smarowanie olejem arganowym kolan i łokci to gwarantowany sposób na miękką, piękną skórę w tych miejscach. Można go również aplikować na same włosy, a zwłaszcza w rozdwojone końcówki. Dzięki niemu włosy są odbudowane, gładkie, lśniące i mocniejsze. Marokańskie kobiety wcierają go w całe pasma jak odżywkę. Aplikowany na końcówki zapobiega rozdwajaniu, zaś wmasowywany w skórę głowy poprawia żywotność i stan włosów. Sprawdza się także w pielęgnacji paznokci.

MUM Bloga vol.3

DZIECIĘCE KLIMATY

MUM Bloga vol.3

Wydawać by się mogło, że czasy jeżdżenia po spotkaniach blogerek minęły bezpowrotnie... Hmmm... bo nagle odkryłam, że wiele z nich odbywa się w tygodniu, a ja mam pracę i odpadam... a te weekendowe lekko mnie przerażają, jak pomyślę, o samodzielnej wyprawie z dwójką dzieci... Jak nie ma zapewnionych animatorek wiem, że po prostu z takiego spotkania nie skorzystam... Life is brutal :)Ale w słoneczną czerwcową niedzielę wybrałam się z dziećmi na spotkanie w moim rodzinnym Olsztynie. Za sprawę Sylwii i Oli mogłam poplotkować przy kawie ze świetnymi dziewczynami, mamami, blogerkami. U Artystów jak zawsze pysznie, dzieci pod opieką animatorek z Wizart... i matka się relaksuje.Luźna forma spotkania, to zdecydowanie moja ulubiona... bez spinki, pospiechu... kameralne grono, inspirujące rozmowy... Przyznaję zatęskniłam...A spotkanie odbyło się również dzięki nim wszystkim: U Artystów, Wizart, Kupiec, Crispy Natural, LennyLamb, SemCo, Opaska, Wydawnictwo Muza, Bielenda, Wydawnictwo bis, CD, Wydawnictwo Monika Duda, AgiBagi, A-derma, Oillan, Tron, Wydawnictwo OVO, Sylveco, Media Rodzina, Hally Design, Ducray.  

GINEKOLODZY

DZIECIĘCE KLIMATY

GINEKOLODZY

Właściwy rozwój ginekologii przypada na wiek XIX i XX, gdy wprowadzono nowoczesne, jak na ówczesne czasy, metody diagnostyczne i operacyjne. Zanim to nastąpiło – trwał horror. Ginekolodzy, czy jak ich nazywano „damscy rzeźnicy”, prześcigali się w wykonywaniu zabiegów, które tylko pozornie przynosiły poprawę, a pokazowe operacje chirurgiczne i sprawne posługiwanie się skalpelem bardziej służyły sławie medyków niż zdrowiu pacjentek, które zbyt często kończyły na cmentarzu. Konserwatyści wołali, że kobieta ma rodzić w bólu, bo tak napisano w Biblii. I że badanie powinno być przyzwoite, więc lekarz nie mógł złamać tabu i zobaczyć nagiej pacjentki. Prekursorom nowoczesnej diagnostyki nie było łatwo. Gdy pojawiali się lekarze chcący ulżyć chorym kobietom, stawali się tematem kpin, tracili prawo wykonywania zawodu, a nawet trafiali przed sąd. Innych chciano wieszać. Autor w tej książce po raz pierwszy wystąpił przeciwko lekarzom. Nie szczędzi gorzkich słów tym, którzy nauki Kościoła, nierzadko stojące w sprzeczności z medycyną i zdrowym rozsądkiem, przedkładali nad dobro pacjentek. Rozwój ginekologii ciągle był naznaczony konfliktem między nauką a tradycją. Ginekolodzy to książka brutalna...  „Ginekolodzy będą książką prowokacyjną. Opowiada ona o brutalności wielu lekarzy, ich wrogości do kobiet, kulcie macicy, któremu się oddawali, nawet jeśli kobieta musiała umrzeć z tego powodu”.Jürgen Thorwald pisze o tych, którzy wbrew przeciwnościom uśmierzali ból porodowy, leczyli przetoki i nowotwory, o tych, którzy zmniejszali śmiertelność rodzących, wymyślili cesarskie cięcie i badanie cytologiczne, którzy uczyli się anatomii na sztucznych miednicach i macicach, i o tych, którym zawdzięczamy dziś pojawienie się całej gamy środków antykoncepcyjnych. "Nawet jeśli dla kobiety każda kolejna ciąża wiąże się z dużym zagrożeniem, a mąż nie chce się zgodzić na wyżej wspomnianą czasową abstynencję, to kobiecie i tak nie wolno sięgać po złą metodę (pesarium) zapobiegania ciąży. Oczywiście w wysokim stopniu można jej współczuć, nie pozostaje jej jednak nic innego, jak mężnie stawić czoło smutnym następstwom przyjętych wraz z małżeństwem obowiązków." "Z biegiem czasu okazało się, że wzbudzające zachwyt operacje chirurgiczne i sprawne posługiwanie się skalpelem bardziej służyły sławie ginekologów niż zdrowiu pacjentek, które zbyt często, mimo uwieńczonych sukcesem zabiegów, trafiały na cmentarze." Jürgen Thorwald przedstawia fascynującą opowieść o historii medycyny. Opisuje rozwój metod badań i narzędzi chirurgicznych, niejednokrotnie przełamuje wstydliwe tabu i odkrywa pilnie strzeżone tajemnice. Śledząc poszczególne przypadki medyczne obserwujemy sposoby dochodzenia do wiedzy, którą posiadają współcześni lekarze. Thorwald pisze barwnie i intrygująco, za jego sprawą historia medycyny opisana jest w sposób przystępny i zrozumiały dla laika, a narracja momentami przypomina powieść sensacyjną. 

W GÓRACH NAD MORZEM

DZIECIĘCE KLIMATY

W GÓRACH NAD MORZEM

NAD MORZEM i W GÓRACH to superkolorowe książki obrazkowe, w których każda kartonowa rozkładówka to panorama pełna wakacyjnych i zimowych przygód oryginalnych postaci, m.in.: poszukiwacza skarbów, superbohatera, tropiciela tajemnic, wszystkożernego ale sympatycznego potworka, myszki podróżniczki, małego chłopca i jego mamy, zagubionych na Ziemi ufiaków... Nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość z tych książek, śledzić ulubione postacie oraz rozpoznawać dziesiątki zmieniających się szczegółów. Autorzy - Germano Zullo & Albertine - otrzymali w 2016 roku Bologna Ragazzi Award, czyli najważniejszą międzynarodową nagrodę przyznawaną ilustrowanej książce dziecięcej (za tytuł "Mon Tout Petit" w kategorii "Fiction" - książka ukazała się nakładem szwajcarskiego wydawnictwa La Joi de Lire).

Pastempomat

DZIECIĘCE KLIMATY

Pastempomat

#PamiętamyPomagamy

DZIECIĘCE KLIMATY

#PamiętamyPomagamy

Pod koniec kwietnia zeszłego roku potężne i tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi zdewastowało Nepal. W wyniku trzęsienia o sile 7,8 stopni w skali Richtera prawie 9 tysięcy osób straciło życie, a ponad 22 tysięcy zostało rannych. W jednej chwili przestały istnieć szkoły, szpitale, domy. UNICEF szacował, że skutki trzęsienia ziemi dotknęły ponad 1,1 mln dzieci. Jak w każdej sytuacji kryzysowej, to one ucierpiały najbardziej i na nich skupiona była pomoc UNICEF."Polacy, okazując swoje wielkie serca i przekazując hojne darowizny, mieli ogromny wkład w udzielanie pierwszej pomocy dotkniętym przez trzęsienie ziemi Nepalczykom. Dzięki temu wsparciu wiele udało się już zrobić, ale dzieci w Nepalu wciąż potrzebują naszej pomocy," W nepalskich wioskach zniszczonych podczas trzęsienia ziemi tysiące dzieci zostało pozbawionych opieki medycznej, w tym dostępu do ratujących życie szczepień. Teraz grożą im choroby, które u nas w Polsce zostały już praktycznie wyeliminowane.Dla dziecka w Nepalu zachorowanie na gruźlicę, odrę czy polio w wielu przypadkach oznacza po prostu śmierć. Dlatego dziś dzieci w Nepalu ponownie są w niebezpieczeństwie. NIE MOŻEMY NA TO POZWOLIĆ! Te dzieci przeszły już zbyt wiele, dlatego musimy zapewnić im ratujące życie szczepienia i uchronić je od cierpienia, czy nawet śmierci. Musimy zrobić to teraz, dopóki nie jest za późno.Wiemy, że tylko działając razem, możemy pomóc dzieciom w Nepalu. Razem z Tobą stworzymy wspaniałą Drużynę. Pokażmy, że #PamiętamyPomagamy dzieciom w Nepalu. Drużyna UNICEF nie podda się! Przekaż darowiznę już dziś:  85 zł - do potrzebujących dzieci trafi 130 dawek szczepionki przeciwko polio 130 zł - do potrzebujących dzieci trafi 100 dawek szczepionki przeciwko odrze 213 zł - zapewni 3 przenośne lodówki do transportu i przechowywania szczepionek klik TUTAJ

ZJEDZ MIĘSKO KOCHANIE

DZIECIĘCE KLIMATY

ZJEDZ MIĘSKO KOCHANIE

Mówi się, że gdy umieścimy dziecko, jabłko i królika w tym samym pokoju to dziecko zje jabłko i pogłaszcze królika. Nigdy odwrotnie. Dorośli funkcjonują inaczej niż dzieci, nie widzą na talerzu żywych zwierząt, tylko kawałek mięsa. Kasia Stepkowska chciała udowodnić, że z natury jesteśmy jednak ich przyjaciółmi. Poprosiła dzieci o zjedzenie zwierząt, z których najczęściej na całym świecie gotujemy obiady. Stworzenia były jednak... żywe! Reakcje maluchów uwieczniła na zdjęciach. Dzieci nie widziały różnicy w zjedzeniu krowy, ryby, psa, konia, czy kota. Każde ze zwierząt to dla nich żywy organizm. Na zdjęciach widać nie tylko smutek i przerażenie, ale i głębokie dziecięce przemyślenia.

Wit.D zwiększa płodność

DZIECIĘCE KLIMATY

Wit.D zwiększa płodność

Witamina D jest prohormonem metabolizowanym do aktywnej postaci przez nerki, dlatego wpływa na równowagę hormonalną kobiety. Poprzez receptory w każdej komórce ciała, witamina D oddziałuje kompleksowo na niemal wszystkie narządy i układy, a w konsekwencji na całościowe funkcjonowanie człowieka. Budowanie świadomości wpływu całożyciowego właściwego poziomu witaminy D na zdrowie jest tym bardziej zasadne, że jej niedobór dotyczy nawet 90% z nas. Zbyt niska podaż witaminy D wynika z braku możliwości dostarczenia odpowiedniej ilości witaminy D drogą naturalną. 90% witaminy D powinno pochodzić z syntezy skórnej, która w naszej szerokości geograficznej, przy współczesnym stylu życia w zamkniętych pomieszczeniach oraz częstej otyłości i stosowaniu filtrów UV jest bardzo ograniczona. Niestety, nawet dobrze zbilansowana dieta nie może dostarczyć wystarczającej ilości witaminy D i w rezultacie konieczna jest powszechna suplementacja praktycznie przez cały rok.Nawet 90% kobiet w Polsce ma niedobór witaminy D. Zbyt niski poziom tej witaminy niekorzystnie wpływa na ogólne zdrowie kobiety, ale również zmniejsza jej szanse na zajście w ciążę. Dodatkowo niedobór witaminy D w pierwszych tygodniach zwiększa ryzyko najczęstszych powikłań okresu ciąży, niebezpiecznych dla matki i dziecka, w tym ryzyka przedwczesnego urodzenia. Niestety, nawet dobrze zbilansowana dieta nie zapewnia wystarczającej ilości witaminy D, więc jedynym zabezpieczeniem przed groźnymi konsekwencjami jej niedoborów jest skuteczna suplementacja. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje suplementację wit. D3 każdej kobiecie w wieku rozrodczym, ze szczególnym naciskiem na kobiety planujące ciążę i spodziewające się dziecka.Jedną z przyczyn, dla których witamina D często określana jest przez specjalistów jako „kobieca witamina” jest jej udowodniony klinicznie wpływ na płodność kobiet. Wykazano, że suplementacja witaminą D zwiększa skuteczność stymulacji owulacji u niepłodnych par, w których kobieta ma stwierdzony zespół policystycznych jajników (PCOS). Udowodniono, że kobiety z PCOS, u których odnotowano prawidłowy poziom witaminy D, mają o 20-30% większe szanse na zajście w ciążę. Dzieje się tak, ponieważ witamina D wzmacnia działanie wytwarzanej w przysadce mózgowej i niezbędnej do prawidłowej pracy jajników gonadotropiny, hormonu kluczowego dla płodności kobiety, tym samym wpływając na łatwość i szybkość dojrzewania komórek jajowych. Przyjmowanie witaminy D wspiera nie tylko te kobiety, które zachodzą w ciążę naturalnie, ale również te, które z uwagi na różne okoliczności, decydują się na zapłodnienie pozaustrojowe. Wykazano, że kobiety suplementowane mają wyższy odsetek skutecznej terapii wykorzystującej techniki wspomaganego rozrodu niż te, które nie zostały poddane suplementacji. Optymalny poziom witaminy D jest zatem czynnikiem wspierającym płodność kobiety niezależnie od tego, czy do zapłodnienia dochodzi drogą naturalną, czy też mamy do czynienia z zapłodnieniem pozaustrojowym. Witamina D3 jest istotna dla kobiet także z powodu udowodnionego w badaniach klinicznych związku między jej wysokim poziomem w osoczu a zmniejszonym ryzykiem rozwoju raka piersi oraz wystąpienia mięśniaków macicy. Suplementacja witaminą D3 jest także istotnym elementem profilaktyki nadciśnienia tętniczego, chorób neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera oraz infekcji związanych z osłabieniem układu immunologicznego.

Fotoksiążka z klasą

DZIECIĘCE KLIMATY

Fotoksiążka z klasą

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami... Myślałam szykując ten post i patrząc w kalendarz... Tradycyjnie w ostatnim dniu szkoły nauczyciele otrzymują od uczniów w podzięce za pracę upominki. Kwiaty, kawę, czekoladki, a czasem... drogie gadżety. Wiązanka kwiatów na zakończenie roku staje się przeżytkiem... może i dobrze, bo pamiętam, że koleżanka mojej mamy, nauczycielka, ze zgrozą opowiadała o wannie pełnej kwiatów i że kompletnie nie wie, co ma z tym robić... Jako dziecko tego nie rozumiałam... ba ja tam bym kiedyś chciała dostać tyle kwiatów, żeby wypełniły całą wannę... Ale nie mam wanny i nie jestem nauczycielką, więc raczej mnie to nie czeka :)W tym roku czeka mnie koniec roku w szkole i przedszkolu, składki na kosze prezentowe mam za sobą... ale moje dzieci przygotowały dla nauczycielek coś jeszcze... fotoksiążki z klasowymi zdjęciami na pamiątkę. Printu.pl przygotowało świetne szkolne szablony idealne na książki pamiątkowe dla uczniów.Szablony printu pozwolą stworzyć w prosty i intuicyjny sposób wyjątkową fotoksiążkę szkolną Twojego dziecka. W szablonie znajduje się dziecięca typografia ze szkolnymi wierszykami i powiedzeniami, specjalne miejsce na szkolne prace oraz tablica ze zdjęciami kolegów z klasy. Ozdobne cyfry, litery i strony z zeszytu pozwolą pięknie oprawić zdjęcia ze szkolnej ławki. Zakończenie roku szkolnego to świetna okazja, aby stworzyć razem z dzieckiem pamiątkową książkę z klasowych zdjęć. Taka kronika szkolna będzie piękną pamiątką dla dziecka z cudownych szkolnych lat. Fotoksiążka szkolna to idealny pomysł na podsumowanie roku każdego ucznia i jako prezent dla nauczyciela. Jestem fanka drukowanych wspomnień, fotoksiążek i foto gadżetów... dlatego uwielbiam Printu :) Znajdziecie tam szablony na wszelakie okazje... ślub, narodziny dziecka, wakacje... a ja mam dla Was zniżki 40 pln na dowolną fotoksiążkę printu (nie dotyczy formatu 19x13 i instabooków) : http://printu.pl/lp/dziecieceklimaty-szk/. Zapraszam...Drukujcie wspomnienia! Drukujcie emocje!

Czy rodzice wiedzą, co dzieci w szkole jedzą?

DZIECIĘCE KLIMATY

Czy rodzice wiedzą, co dzieci w szkole jedzą?

"Czy rodzice wszyscy wiedzą, co ich dzieci w szkole jedzą?" – pytają Julia Kamińska i Jarosław Boberek w piosence promującej program "Owoce i warzywa w szkole". Klip skomponowany przez Andrzeja Smolika zachęca do refleksji nad nawykami żywieniowymi, jakie kształtowane są u uczniów zerówek oraz klas I–III szkół podstawowych.  Głównym celem programu Unii Europejskiej „Owoce i warzywa w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci dobrych zwyczajów żywieniowych, a zwłaszcza – zwiększenie ilości owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.Jabłko, gruszka, marchew, pietruszka! Pomidor, borówka, truskawka – sztuka nówka! Szkoła Viki brała udział w programie, a Wasze dzieci? Przynosiły małe pudełeczka pełne owoców i warzyw?

Czasoumilacze

DZIECIĘCE KLIMATY

Czasoumilacze

Dobry serial, film, książka, płyta... czasoumilacze dnia powszedniego...1.The Girlfriend ExperienceSerial opowiada o ekskluzywnych kurtyzanach, które swoim klientom oferują nie tylko seks, ale coś więcej... Fabuła serialu skupia się na młodej Christine, która studiuje prawo i dostaje się na staż do prestiżowej firmy. Jak każdy na początku swojej kariery zawodowej zmaga się z brakiem czasu i pieniędzy. Christine zainteresuje się przedsięwzięciem swojej przyjaciółki, która swój wolny czas spędza z mężczyznami, którzy jej za to płacą. Jedna rzecz poprowadzi do drugiej i kobieta skuszona pieniędzmi i byciem pożądaną wsiąknie w świat elegancji i wielkich pieniędzy... 2. Mozart in the Jungle Serial jest adaptacja książki "Mozart in the Jungle: Sex, Drugs, and Classical Music" autorstwa Blair Tindall. Świat muzyki klasycznej...3. After Anna Todd Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście. Ale spotkanie Hardina, który wydaje się jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała. Czy związek Tessy i Hardina ma szansę przejść wszystkie próby, które stawia przed nim los? Czy da się z nich wyjść zwycięsko?4. Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki Mario Vargas Llosato historia miłości, inspirującej, toksycznej i perwersyjnej, która nadaje życiu sens, a zarazem bezlitośnie go odbiera. Powieść współczesnego peruwiańskiego pisarza Maria Vargasa Llosy. Opowieść o miłości narratora do kobiety-fantasmagorii, kobiety-kameleona, oszustki, szelmy, kuglarki, czarownicy, egoistycznej kochanki, kobiety-nieszczęścia, która próbuje w dzieciństwie przeklinać i zaklinać rzeczywistość, aby od niej uciekać całe życie. I która pojawia się i znika jak napady ciężkiej, nieuleczalnej choroby, która powraca, żeby go dręczyć, męczyć, ubezwłasnowolniać i uzależniać, aby poza nią nie istniało dla Vargasa życie.5. KORTEZ - "Bumerang"  Debiutancka płyta Korteza „Bumerang” to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku.6. Colonia Dignidad Młody chłopak podczas pobytu w Chile zostaje porwany. Jego dziewczyna trafia na trop sekty i postanawia odzyskać ukochanego. Trzyma w napieciu od pierwszej minuty. Swietne role ,zdjecia, muzyka. Oparty na przerażających faktach. 7. Nad morzemFilm opowiada historię kryzysu w związku amerykańskiego pisarza Rolanda i jego żony Vanessy. Całość dzieje się w malowniczej Francji lat siedemdziesiątych. Nawiązuje do tradycji kina europejskiego lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. - To opowieść o związku naznaczonym stratą, ale także o trwałości wbrew okolicznościom i wreszcie o drodze do wybaczenia i akceptacji...8. Syml- Where's my loveNajpiękniejsza... moja piosenka ostatnich dni

Urodowe sos

DZIECIĘCE KLIMATY

Urodowe sos

Nie umiem odpoczywać... to już ustaliliśmy... Mam w miesiącu 4 dni dla siebie i kompletnie nie wiem, co z nimi zrobić... tzn. chciałbym w te dni wszystko nadrobić... i koniec końców jestem jeszcze bardziej zmęczona... totalny bezsens.Podobnie jest u mnie z zabiegami kosmetycznymi... jestem nieregularna, chaotyczna... gdyby samo otaczanie się kosmetykami miało moc upiększającą byłabym miss polonia... a tak... raz na sto lat jak mi się przypomni i starczy sił funduję sobie domowe spa... kuracje expresowe na wszystko... Leżąc sobie z kolagenową maską do twarzy ze złotem naprawdę czuję się luksusowo i jakbym piękniała w czasie rzeczywistym... ale to taki efekt placebo raczej... Mój codzienny makijaż, to starannie wytuszowane rzęsy. Dlatego regularnie ( jak na mnie ) sięgam po odżywki do rzęs stymulujące ich wzrost i mające zapewnić piękny wygląd. Ochronna pomadka i krem do rąk... te kosmetyki zawsze mam w torebce. Moje kosmetyczne minimum... urodowe sos. 

Świnka Malinka i Słon Leon

DZIECIĘCE KLIMATY

Świnka Malinka i Słon Leon

Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań. Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo się przyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupełniają i wzajemnie rozśmieszają.Seria Świnka Malinka i słoń Leon polecana jest dzieciom, nauczycielom i rodzicom jako propozycja do pierwszej, samodzielnej lektury... u nas sprawdza się idealnie Viki czyta młodszemu bratu i oboje świetnie się przy tym bawią. Mało tekstu, duża czcionka i minimalistyczne obrazki.Świetna seria komiksów dla początkujących czytelników. „Mieszkamy w książce” oraz „Złamałem trąbę” zawitały u nas dzięki uprzejmości Wydawnictwa Babaryba. W pierwszym tomie serii Leon i Malinka zaskoczeni odkrywają, że mieszkają między kartkami i że są bohaterami książki, którą właśnie ktoś czyta... W drugim tomie słoń Leon opowiada śwince Malince swoją długą i pokręconą jak trąba historię, o tym jak złamał swoją... trąbę!Autorem komiksów o przygodach duetu świnki i słonia jest Mo Willems, autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele gościło na liście bestsellerów dla dzieci "New York Timesa". Zaczynał swoja karierę jako scenarzysta oraz animator "Ulicy Sezamkowej", zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon. Zdobył wiele nagród za swoja twórczość dla najmłodszych, m.in.: Theodor Seuss GeiselMedals, Caldecott Honor i Carnegie Medal.

PUPY i GĘBY

DZIECIĘCE KLIMATY

PUPY i GĘBY

PUPA, GĘBA... ulubione słowa każdego przedszkolaka... Uśmieszek na twarzy i pod nosem mantra...W dziecięcym świecie nie ma miejsca na tabu, są za to ogromne pokłady niczym nie skrępowanej ciekawości świata.Mikołaj Golachowski jest doktorem nauk przyrodniczych, podróżnikiem, tłumaczem, a do tego wszystkiego jeszcze polarnikiem. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego, a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od paru lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie, gdzie zajmuje się dwoma czarnymi kotami, żółwiem i córką.Nakładem wydawnictwa Babaryba, ukazały się dwie świetne książki Mikołaja Golachowskiego "Pupy, Ogonki i Kuperki" czyli fascynujące tajemnice ukryte w pupach zwierząt!"Są na tym świecie pupy, o których nie śniło się filozofom! Bo któż mógłby wymyślić pancerny tyłek australijskiego wombata? Albo alchemiczną pracownię, którą ma w pupie żuk bombardier? Jeśli dodamy do tego jeszcze fantazyjne ogony, to okaże się, że przyroda w pupach zwierzątek ukryła wiele fascynujących zjawisk i tajemnic! Poznajmy więc zwierzaki od pupy strony!" Nowa w naszej biblioteczce "Gęby, dzioby i nochale", to ponad trzydzieści opowieści o gębach, dziobach i nochalach... ...bo zwierzęta nie tylko kończą się, ale i zaczynają niezwykle intrygująco! Ta książki to prawdziwe bomby edukacyjne! Pełne fascynujących ciekawostek, anegdot i faktów z życia zwierząt. Moje dzieci wertują je, czytamy w kółko... a ja się przyznam, że czytałam je z przyjemnością... i gdy dzieci zasypiały nie mogłam się powstrzymać i musiałam każdą z nich przeczytać do końca.

Kobiety i Położne. Razem

DZIECIĘCE KLIMATY

Kobiety i Położne. Razem

W Polsce ma zmienić się organizacja opieki okołoporodowej. Zapisy Zarządzenia Prezesa NFZ dotyczące opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży (KOC), planowane zmiany w Ustawie o POZ mogą wpłynąć na możliwość swobodnego wyboru osoby prowadzącej ciążę, wyboru położnej, a także na samodzielność i autonomie zawodu tego zawodu. Decydenci poprawiają opiekę okołoporodową bez pytania o to co trzeba naprawdę zmienić. Proponowane zmiany budzą ogromne kontrowersje w środowisku położnych, organizacji pozarządowych, a także samych kobiet. Większość zapisów projektu jest nieprecyzyjna, wprowadzi chaos organizacyjny i w konsekwencji zdecydowanie pogorszy opiekę nad ciężarną i noworodkiem. Pielęgniarki i położne środowiskowe, które do tej pory dobrze pełniły swoje obowiązki, mogą zniknąć z naszych przychodni.  Obecnie kobieta może sama wybrać osobę prowadzącą ciążę, położną i szpital, w którym chce rodzić. Nie obowiązuje rejonizacja, może więc wybrać dowolną placówkę, a jej lekarz, położna i pielęgniarka mogą pracować w zupełnie różnych miejscach. Od 21. tygodnia ciąży kobiecie przysługują bezpłatne spotkania edukacyjne z położną, w trakcie których przygotowuje się do porodu. Wraz z położną może sama ustalić program przygotowań i indywidualnie dobrać tematy, które chciałaby poruszyć. Kobieto, matko czy wiesz co zmieni się dla Ciebie, jeśli wejdą w życie proponowane zmiany w ustawie o podstawowej opiece zdrowotnej i zostanie uruchomiony program Koordynowanej Opieki nad Kobietą w Ciąży? 1. Będziesz musiała wybrać pomiędzy lekarzem, pielęgniarką a położną zamiast jak do tej pory mieć dostęp do każdego z nich.  2. Nie będzie oddzielnych świadczeń zdrowotnych od lekarza, pielęgniarki i położnej tylko tym zespołem będzie kierował lekarz.   3. Będziesz miała utrudniony dostępu do świadczeń zdrowotnych udzielanych przez pielęgniarkę i położną w domu.  4. Prowadzenie ciąży będzie dostępne tylko w dużych ośrodkach (powyżej 600 porodów rocznie).Uruchomienie Koordynowanej Opieki nad Kobietą w Ciąży - KC wprowadzi centralizację opieki okołoporodowej. Skupi ją w dużych podmiotach leczniczych, które bedą mogły wykazać się wysoką, roczną liczbą porodów (600 i więcej). Oznacza to ograniczenie dostępności świadczeń dla pacjentek z odległych małych miejscowości. Jednocześnie położne rodzinne z ośrodków, które będą realizowały program KC, bedą miały utrudniony ze względu na odległość dostęp do kobiet w ich środowisku domowym. Do tej pory liczba i jakość świadczeń udzielanych w domu pacjenta jest znacznie większa niż w przypadku praktyk prowadzonych przez innych profesjonalistów niż samodzielne położne.Jest to zamach na samodzielność zawodową pielęgniarek i położnych jak również milowy krok do wyrugowania tych podmiotów leczniczych z rynku świadczeń medycznych opłacanych z publicznych funduszy. Ma to znamiona działań stwarzających korzystne warunki jedynie wybranemu świadczeniodawcy.W ocenie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w treści projektu wszystko jest podporządkowane poradnictwu ambulatoryjnemu. Nie ma mowy o pracy z ciężarną, matką i noworodkiem w środowisku domowym. Dotychczas pacjentka miała prawo do wizyt patronażowych w swoim domu. W nowym projekcie nie ma wskazanej takiej opieki w związku z czym istnieje obawa, że świadczenia przedporodowe i poporodowe będą realizowane wyłącznie w poradni ambulatoryjnej. Położne zwracają przy tym uwagę, że zgodnie z prawem kobiety mają możliwość porodu w domu lub w domu narodzin, a proponowany model opieki tego nie zapewnia. NRPiP zwraca też uwagę na realne zagrożenie braku pełnej opieki położnej w małych miejscowościach i środowisku wiejskim, szczególnie dla mniej zamożnych pacjentek. Pacjentki z małych miejscowości, w których szpital jest oddalony o kilkanaście kilometrów, mogą mieć utrudniony regularny dostęp do świadczeń, w szczególności, gdy żaden lekarz czy położna z okolicy nie będą uczestniczyć w programie. Zdaniem NRPiP kobieta w ciąży będzie miała ograniczony wybór lekarza lub położnej prowadzącej ciążę, ponieważ będzie on zawężony do osób, które tworzą zespół w ramach Koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży. Kobieta ciężarna będzie zmuszona do wyboru lekarza lub położnej z jednego zespołu, co jest niezgodne z prawem pacjenta. Położne wskazują też na to, że nie widzą możliwości, aby możliwa była opieka wybranej położnej nad pacjentką w czasie ciąży, porodu, połogu. „Z projektu wynika, że będzie nadal brak ciągłości w opiece – inny personel zajmuje się kobietą w ciąży, inny podczas porodu i w czasie połogu. Zmienia się tylko finansowanie świadczeń z korzyścią dla podmiotu koordynującego”.Należy zachować swobodę działalności gospodarczej i umożliwić świadczeniodawcom udzielanie świadczeń zdrowotnych w formach przewidzianych przez obowiązującą obecnie ustawę o działalności leczniczej. Co z kolei będzie się przekładało na rzeczywistą swobodę wyboru przez pacjenta podmiotu leczniczego. Samodzielne kontraktowanie świadczeń zdrowotnych przez praktyki zawodowe pielęgniarek i położnych zapewnia pacjentom wysoką dostępność i wysoką jakość świadczonych usług.Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych Dobrze Urodzeni (DU) sprzeciwiła się wprowadzeniu łącznego kontraktowania świadczeń w zakresie kompetencji lekarza, pielęgniarki i położnej przez jednego świadczeniodawcę. „Pacjent będzie zobligowany do wypełnienia jednej wspólnej deklaracji w ramach usług lekarza, położnej i pielęgniarki. Do tej pory pacjenci mogli wg własnej woli wybrać dowolnego świadczeniodawcę, wypełniając trzy odrębne dokumenty (…). Uważamy, że jest to zamach na samodzielność zawodową pielęgniarek i położnych jak również milowy krok do wyrugowania tych podmiotów leczniczych z rynku świadczeń medycznych opłacanych z publicznych funduszy. Ma to znamiona działań stwarzających korzystne warunki jedynie wybranemu świadczeniodawcy”Kobiety i Położne chcą mieć wpływ na tworzenie prawa w Polsce! Jeśli możecie i macie taką możliwość napiszcie o tym, zapytajcie MZ i NFZ o stanowisko w tej sprawie. Bez nacisku społecznego przejdą zmiany, które cofną opiekę okołoporodową o wiele lat wstecz i zaprzepaszczą pozytywne zmiany.Podpisz petycję: http://www.petycjeonline.com/razem_ratujmy_opiek_okooporodow

Z Galileusza też się śmiali

DZIECIĘCE KLIMATY

Z Galileusza też się śmiali

„Z Galileusza też się śmiali” to książka o wynalazcach, którzy udowodnili, że krytycy nie mają racji. Ci niestrudzeni marzyciele nigdy się nie poddali – i zwyciężyli.  „Z Galileusza też się śmiali” to zbiór popularno-naukowych opowieści oraz fascynujących i zabawnych anegdot przedstawiających liczne trudności, z jakimi borykali się wynalazcy na przestrzeni wieków. Innowatorów wyrastających ponad swoje czasy krytykowano, wykpiwano, zniechęcano na wiele sposobów. Jednak oni nie poddawali się, niektórzy walczyli latami, robiąc to, co uważali za słuszne. I wygrywali... To lekcja, której nie wolno zapomnieć. W 1916 roku ktoś powiedział o radiu: „Ta bezprzewodowa pozytywka nie ma żadnej wyobrażalnej wartości handlowej. Któż miałby płacić za wiadomość, która nie jest wysyłana do kogokolwiek konkretnego?”. Podobnie mówiono o telewizji, lekceważąc ją jako czczą ciekawostkę. „Amerykańskie rodziny nie będą godzinami siedzieć, gapiąc się w pudło ze sklejki”. Jakże bardzo można się mylić! Nikt też nie potraktował poważnie George’a Devola, który wynalazł ramię robota. Ówczesny świat przemysłu nie mógł zrozumieć, że można zastąpić miliony kobiet i mężczyzn przy stołach montażowych. Telefon został odrzucony jako bezsensowna zabawka, a naczelny inżynier Poczty Brytyjskiej skomentował ów wynalazek w sposób następujący: „Mamy bardzo dobrych gońców. Dziękujemy”. W 1943 roku Thomas Watson, prezes IBM, twierdził, że na światowym rynku znajdzie się miejsce dla nie więcej niż pięciu komputerów.  Z tej książki dowiemy się na przykład, że zanim wynaleziono sprzęt ochronny, strażacy zapuszczali długie wąsy, a przed akcją moczyli je i wkładali do ust, żeby móc oddychać w zadymionych pomieszczeniach. Że pierwsze puszki z żywnością powstały kilkadziesiąt lat przed wynalezieniem otwieracza do puszek. Że wynalezienie spadochronu zajęło 500 lat i kosztowało życie wielu upartych eksperymentatorów. Kiedy czytelnikowi wydaje się, że nic go już nie zdziwi, autor serwuje mu kolejną osobliwość. Wszystko okraszone jest cytatami sprzed lat: wypowiedziami znanych ludzi i fragmentami artykułów z gazet, krytycznymi wobec rodzących się nowych idei, trendów i wynalazków. Ich przewidywania i obawy dziś brzmią absurdalnie, a w konfrontacji z obecnym stanem wiedzy dają komiczny efekt (weźmy choćby pogląd, że podróże koleją z dużą prędkością nigdy nie będą możliwe, bo grożą uduszeniem pasażerów). Albert Jack złożył hołd ludzkiej kreatywności i wytrwałości: opracował bogaty katalog wynalazków z różnych dziedzin i związanych z nimi historii, przeważnie zabawnych, czasem smutnych, ale nieodmiennie fascynujących. Błyskotliwa narracja, pełen humoru styl i parada zadziwiających faktów tworzą literacko-naukowy koktajl, od którego trudno się oderwać. 

KEEP CALM...

DZIECIĘCE KLIMATY

KEEP CALM...

Ostatnio uczę się odpuścić... mantrować nie muszę tego zrobić, nie dziś, nie w tej chwili... świat się nie zawali... Niby prosta sprawa.... Niby nie ma, co się rozwodzić na ten temat, czy szukać poklasku... Niby samodzielne macierzyństwo to żaden wyczyn... a jednak czasem mnogość ról, które aktualnie pełnię przytłacza... Klasycznie mnie przerasta. Praca, dzieci, dom, plac zabaw... Obowiązków tysiące i piętrzące się zaległości... te cholerne nieumyte okna sola w mym oku i ta wiecznie brudna podłoga i góra niewyprasowanego prania. Cisza na blogu, życie w ciągłym biegu, chroniczne przemęczenie...Notuję, planuję... ale ostatnio musiałam powiedzieć sobie basta... zwolnij, odpuść... bo nie dajesz rady, bo Twój organizm się buntuje i atakuje Cię groźna jednostka chorobowa wywołana przemęczeniem, niewyspaniem i nerwicą na tle presji bycia idealną... idealną w każdym calu, w każdej materii...Może znacie jakąś receptę, złoty  środek... ja nie znam. Zarzynam się tygodniami, balansuję na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej... a potem funduję sobie niedzielę jak, ta ostatnia... cały dzień w piżamie, w łóżku, bez wyrzutów sumienia, z książką, serialem i vifonem spożytym pałeczkami...Ja odpoczęłam... a dzieci i tak nie zauważyły, że nic w domu nie zrobiłam... za to ja wyraźnie czuję,  że tego mi było potrzeba...

Ośmiorniczki dla wcześniaków

DZIECIĘCE KLIMATY

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Akcja "Ośmiorniczki dla wcześniaków" narodziła się w Dani. Obecnie jest prowadzona w Hiszpanii, na Ukrainie oraz w Polsce. Akcja jest kierowana do wcześniaków, które leżą w inkubatorach. Wdziergane maskotki trafiają do szpitali, biorących udział w akcji. Macki ośmiorniczek przypominają wcześniakom pępowinę, dzięki czemu są one spokojniejsze w inkubatorach. Ośmiorniczki dla wcześniaków przypominają maluchom mamę, która nie może dotknąć swojej pociechy w inkubatorze. Położne twierdzą, że jest to bardzo pomocna akcja charytatywna.Akcja ta pomaga w rozwoju dotyku u małego dziecka. Za akcję dziękują rodzice oraz szpitale, których jest coraz więcej. Obecnie w akcji biorą już udział m.in. szpitale w Poznaniu, Warszawie, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Poznaniu, czy też Łodzi, Bydgoszczy, Opolu i Kielcach. Dzieci często bawią się nią w łonie matki, dlatego dotyk ośmiorniczki ma je uspokajać, dzięki czemu nie będą wyrywać rurek i przewodów, do których są podłączone. Taka maskotka zostaje podarowana dziecku na własność – maluszek, który opuszcza szpital zabiera ją ze sobą. Ośmiorniczek potrzeba dużo! Bardzo dużo! Żeby starczyło dla każdego malucha...Więcej o samej akcji możecie poczytać również tutaj: https://www.facebook.com/osmiorniczkidlawczesniakowO akcji dowiedziałam się od Klaudyny z Tulanek... jako mama... jako wcześniak... poczułam, że dla tej akcji powinnam chwycić szydełko... i dziergać w słusznej sprawie.

Emolienty ALLERCO

DZIECIĘCE KLIMATY

Emolienty ALLERCO

Skóra skłonna do podrażnień i alergii wymaga szczególnej uwagi. Z myślą o delikatnej skórze dzieci i niemowląt oraz o problemach, jakie towarzyszą skórze suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii, opracowano innowacyjną linię preparatów allerco®. allerco® to nowoczesne preparaty emolientowe, zawierające najwyższej jakości składniki, które zapewniają delikatnej skórze kompleksową i skuteczną pielęgnację. Jako jedyne na rynku posiadają w swym składzie molekułę Regen7, substancję fizjologiczną, pochodzenia witaminowego, o wysokim potencjale bezpieczeństwaallerco® to produkty hipoalergiczne, nie zawierają żadnych substancji zapachowych i barwników. allerco® zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie. Zmniejsza szorstkość i suchość skóry, przywraca skórze równowagę, odbudowując jej płaszcz hydrolipidowy.Produkty allerco® :* kostka myjąca* krem ochronny przeciw odparzeniom* emulsja do kąpieli* żel myjący* balsam do ciała* krem emolientowy nawilżający* krem emolientowy natłuszczający* szampon nawilżającyCzeka na Was 5 zestawów kosmetyków allerco® (balsam, emulsja i kostka myjąca). Konkurs klik TUTAJ.

Anomalisa

DZIECIĘCE KLIMATY

Anomalisa

„Anomalisa" to film wyjatkowy - w strukturze, formie i przekazie. Animacja dla dorosłych, bajkowa poetyka snu... Anomalisa została zrealizowana techniką animacji poklatkowej. „Najbardziej ludzki film świata"... To film o każdym z nas, o frustrującej codzienności, powtarzalności, rutynie, wreszcie przyziemności egzystencji, od której - choćbyśmy mieli najbardziej ekscytujące życie - nie da się uciec...Anomalisa to niezwykła animacja dla dorosłych, autorstwa jednego z najciekawszych twórców kina - Charliego Kaufmana. Anomalisa opowiada o Michaelu Stone, autorze książek o obsłudze klienta, który zmaga się z problemem w nawiązywaniu relacji międzyludzkich i czuje się przytłoczony swoim życiem. Michael Stone jest ojcem i mężem, jest także twórcą bestsellerowego poradnika „Jak mogę pomóc ci pomagać innym”. Jest również człowiekiem zmiażdżonym codziennością, przyziemnością, powtarzalnością. Mimo niewątpliwego sukcesu, jest zmęczony życiem. Podróżuje po całym kraju z wykładami wspierającymi pracowników obsługi klienta. Pewnej nocy, podczas służbowej podróży Michael poznaje tajemniczą Lisę, która na zawsze zmienia jego sposób postrzegania świata.

Receptury Babuszki Agafii

DZIECIĘCE KLIMATY

Receptury Babuszki Agafii

Linia kosmetyków Receptury Babuszki Agafii została stworzona w oparciu o wypróbowane przez wieki syberyjskie receptury zielarskie. Tajemnice natury są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Syberyjska zielarka Agafia Ermakova znana dziś jako Babuszka Agafia receptury lekarskie odziedziczyła od swojej matki i babci. Od dzieciństwa wiedziała, że "każde zioło leczy kłopoty". Zioła posiadają wyjątkowe właściwości lecznicze i czasami przekraczają osiągnięcia współczesnej kosmetologii. Dlatego stworzona została linia kosmetyków opartych o wypróbowane receptury syberyjskiej zielarki. Przeprowadzone zostały niezbędne badania, sprawdzono receptury i wybrano najbardziej skuteczne. Najlepsze receptury Babuszki Agafii stały się bazą do stworzenia kosmetyków. Dziś są to najpopularniejsze kosmetyki organiczne na rynku rosyjskim. Każdy z produktów zawiera wiele ekstraktów i olei pochodzących z roślin zbieranych w nieskazitelnych i czystych ekologicznie obszarów Syberii, lub z ekologicznych upraw prowadzonych, w oparciu o bardzo rygorystyczne wymagania, w tychże rejonach.W procesie produkcji używane są ekstrakty organiczne i oleje o sprawdzonym pochodzeniu. Potwierdzeniem jakości kosmetyków jest również znak ICEA na opakowaniu. Kosmetyki są pozbawione SLS, parabenów, silikonów, syntetycznych substancji zapachowych, olei mineralnych, szkodliwych produktów petrochemicznych. Kosmetyki produkowane są w niskich temperaturach dzięki czemu wszystkie składniki aktywne zachowują swoje właściwości. Dla szeregu nowych produktów zostały wyprodukowane nowe oryginalne fiolki z polietylenu które nie zawierają polichlorku winylu. Takie opakowanie jest dopuszczone do stosowania w kosmetykach naturalnych i organicznych, co jest trudniejsze niż w produkcji tradycyjnych kosmetyków. Ciekawostki... W kosmetykach Receptury Babuszki Agafii zastosowany został korzeń myjący (korzeń mydlnicy lekarskiej). Jest to naturalna i delikatna baza myjąca, która tworzy bogatą pianę w szamponach i płynach do kąpieli. Woda dodawana do kosmetyków jest bardzo czysta. Woda jest otrzymywana w zakładzie produkcyjnym. Proces oczyszczania polega na zamrażaniu wody i rozmrażaniu wody.Ostatnio w mej łazience królują 3 preparaty z rosyjskich kosmetyków.. uwielbiam te małe poręczne opakowania, przystępne ceny i efekty widoczne gołym okiem :)Niebieska Oczyszczająca Maseczka do Twarzy stworzona została na bazie niebieskiej glinki oraz wodzie bławatkowej ,skutecznie oczyszcza skórę, zwęża pory, matuje i przywraca jej naturalna równowagę. Ekspresowa maska do włosów przywraca włosom ich naturalny blask i elastyczność. Ma intensywne działanie odżywcze i przywraca włosom miękkość już po pierwszym zastosowaniu.Odchudzający Solny scrub do ciała, który aktywnie pomaga w kompleksowym programie odchudzania. Głęboko oczyszcza i stymuluje procesy przemiany materii w komórkach skóry. Wyraźnie wygładza i doskonali kontury ciała. Zawiera cenne mikroelementy, wzmacnia mikro cyrkulację krwi, wykazuje działanie tonizujące i napinające. A Wy sięgacie po receptury babuszki? :)

Mama i córka

DZIECIĘCE KLIMATY

Mama i córka

Zabawa jest jedną z podstawowych form aktywności człowieka w każdym wieku. Pojawia się w różnych fazach rozwoju i pełni różną w nich rolę. Przyczyniając się do rozwoju, sama także temu rozwojowi podlega. Jednak najpełniej rozwija się w okresie dzieciństwa i dlatego jest uważana za taki rodzaj aktywności, bez którego rozwój dziecka nie może przebiegać prawidłowo. Według I. Roszkiewicz zabawa zwiększa orientację w świecie oraz ćwiczy umiejętności, sprzyja rozwojowi myślenia, wiedzy, spostrzegania oraz poszczególnych sprawności czynnościowych (...) uczy kierowania, planowania, rozwija zdolności organizacyjne, wzbogaca osobowość dziecka (...) rozwija sferę emocjonalną życia, pogłębiając ją (...) stanowi jeden z najlepszych środków psychoterapeutycznych i często bywa stosowana jako metoda oddziaływania na dzieci z różnymi trudnościami i zaburzeniami rozwoju.Zabawa z rodzicem sprzyja budowaniu więzi i pozwala przepracować problemy i emocje dziecka. Często nienazwane nie sprecyzowane symbolicznie znajdują ujście w zabawie. Poprzez zabawę dziecko może ujawniać nie tylko swoje przeżycia i konflikty, lecz również rozładowywać napięcie emocjonalne, lęk, rozdrażnienie czy poczucie zagrożenia. Dziecko odgrywając doświadczenia bohatera zabawy, wybranej postaci, jednocześnie samo przeżywa związane z rolą sytuacje, dzięki czemu uczy się regulować własne stany emocjonalne i rozumieć uczucia innych. Staram się być rodzicem wrażliwym na potrzeby dziecka i reagować na nie najlepiej jak potrafię. Zdarzenie minionych miesięcy wystawiły na próbę moje relacje z córką. Wiele trudnych rozmów odbyłyśmy podczas wspólnej zabawy... LEGO Elves to propozycja kreatywnej zabawy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Seria umożliwia im odkrywanie fantastycznej krainy elfów lub budowanie własnego, sekretnego świata pełnego magii. Ponieważ dzieci w wieku wczesnoszkolnym najłatwiej nawiązują relacje poprzez zabawę, matka, włączając się do zabawy ze swoją córką, ma okazję wejść w jej świat i dzięki temu lepiej zrozumieć jej potrzeby, pragnienia i marzenia. Mamy i córki, spędzając czas na wspólnej, kreatywnej zabawie, mogą także zbudować swój własny, magiczny świat pełen tajemnic. Seria LEGO Elves to przygody zwykłej dziewczynki Emily Jones, nieśmiałej, ale bardzo pomysłowej. Przypadkiem w ogródku babci znajduje portal, za pomocą którego przenosi się do krainy elfów Elvendale. W ten sposób z jej życia znika nuda, a każdy dzień wypełniają magia i niesamowite przygody. W nowych zestawach LEGO Elves, dostępnych już w sklepach, Emily Jones ponownie wraca do krainy elfów i do swoich przyjaciół, ale okazuje się, że spokój tego magicznego świata został zakłócony. Zła elfka porwała smoczą mamę, a jej pięć jaj znalazło się bez opieki. Emily i elfy ruszają na pomoc smoczycy. Muszą zrobić wszystko, by ocalić smocze jaja, z których zaraz wyklują się małe smoki! Dziewczynka w wieku wczesnoszkolnym to nie lada wyzwanie dla każdej mamy! Jej potrzeby i zabawy gwałtownie się zmieniają ze względu na zmiany w sposobie myślenia, spowodowanym intensywnym rozwojem społecznym i emocjonalnym. Zabawa przestaje być sposobem na oswajanie pojęć i zachowań z realnego świata, a coraz częściej dotyka relacji między ludźmi, podejmowanych ról czy współpracy w grupie. Niezwykle ważną osobą w świecie dziecka staje się ta, która towarzyszy mu najczęściej. Matka dla córki staje się przewodnikiem po świecie uczuć i związków z ludźmi. To także nauczycielka kobiecości, która w tym okresie dynamicznie się rozwija. Przy okazji zabawy w świecie elfów obie kobiety tworzą swój sekretny świat, do którego nikt nie ma dostępu, a który silnie buduje więź między nimi. Dla córki bardzo ważne jest przyglądanie się w zabawie różnym zachowaniom mamy, jak określa ona swoją rolę kobiety, jak opiekuje się innymi i jak stawia granice. Dzięki niej uczy się podejmowania decyzji w zgodzie z własnymi potrzebami, nawiązywania kontaktu z rówieśnikami oraz życia w grupie. LEGO Elves to świat pełen pięknej magii, która łączy w magiczny sposób matkę i córkę, a to inwestycja najlepsza, bo na całe życie! - mówi Małgorzata Ohme, psycholog dziecięcy i rodzinny.

Nienawidzę placów zabaw

DZIECIĘCE KLIMATY

Nienawidzę placów zabaw

Przyznaję bez bicia... nienawidzę chodzić z dziećmi na plac zabaw. Traktuję to jako zło konieczne, dyskomfort macierzyństwa od wiosny do późnej jesieni ( bagatela 6-7 miesięcy)... Wolałbym już prasować , tudzież myć okna. Plac zabaw mnie irytuje, nudzi... ale moje dzieci go kochają, więc zrezygnowana, bez cienia sprzeciwu regularnie poddaję się tym jakże wyszukanym torturom...Żeby było jasne kocham moje dzieci i lubię spędzać z nimi czas... w każdej formie, ale litości nie na placu zabaw ( no dobra lalkami tez nie lubię się bawić). Na sama myśl mnie wzdryga. Bo co ja, osoba dorosła mam tam robić? Oddawać się przymusowej socjalizacji z innymi mamami? Biegać za dziećmi i chuchać i dmuchać, strzepywać piasek z bluzeczki? Pomijam fakt, że w tygodniu plac zabaw jest punktem programu podczas powrotu do domu po pracy i marzę o tym by pójść zrobić siku, napić się herbaty i zrzucić biurowy outfit... Pomijam fakt, że na placach zabaw nie ma toalet, a Igor jak musi, to musi i dobrze jak chociaż odejdzie na bok gdy potrzeba fizjologiczna bierze górę... Pomijam.Wyjęłabym z torebki książkę i poczytała, ale jakoś nie mogę, bo plac zabaw mnie stresuje. O ile wychodzę z założenia, że jak dziecko nie sięga do drabinek, tudzież huśtawki, to znaczy, że nie jest to atrakcja dla niego i sory gregory nie będę podsadzać, asekurować, ani wspinać się na drewniany zamek by zjechać z tobą ze zjeżdżalni ponad twój wiek i hart ducha. To jednak zerkam i kontroluję... żeby nie było, że moje dzieci panoszą się w piaskownicy czy wchodzą w konflikt z rówieśnikami... Piaskownica to pole bitwy, na placu zabaw są strefy wpływów. Nie lubię ingerować w dziecięce relacje, stoję z boku dopóki nie widzę realnego zagrożenia strat w ludziach... no niestety wyrodna matka jestem siedzę na ławce i się nie wtrącam... Wiem są rodzice satelity, sekundanci na życzenie... To nie ja , ja tak nie mam....Place zabaw są dla dzieci... wiadomo... niestety ja za cudzymi dziećmi nie przepadam... albo raczej nie wiem jak je ugryźć... Moje dzieci idealne nie są... Ja idealna nie jestem... Czuję się oceniana, często mam ochotę komuś zwrócić uwagę... ale nie moje dzieci nie moja bajka, wolę przemilczeć... no chyba, że dziecku jawnie dzieje się krzywda, no to w tedy muszę... i potem żałuję że się wtrąciłam... A starsze dzieci... temat rzeka... no niby nie ma na placach plakietki z przedziałem wiekowym, ale kwiecista polszczyzna zalatująca łaciną, muzyka ze smartfona i ich małe wielkie życiowe dramaty moja córka chłonie jak gąbka... a mi ręce opadają.Podziel się... ta fraza wywołuje u mnie skok ciśnienia...  Uważaj bo się wybrudzisz/ wywrócisz/ spocisz/... zalewa mnie fala gorąca. No jakbym się starała nie nadaję się na plac zabaw... A te dantejskie sceny, gdy trzeba iść do domu? Nie na moje nerwy...A Wy lubicie place zabaw? Czy może czujecie mój ból?

Jutro

DZIECIĘCE KLIMATY

Jutro

Jutro...Na jutro tak bardzo czekam, że wciąż odkładam je na jutro...Bo gdyby wydarzyło się dziś... to jutro byłoby wczoraj...Jutro się wyśpię, jutro wyprasuję stos koszul, umyję okna, jutro poćwiczę z Chodakowską...Jutro wyrzucę zasuszone kwiaty i odpiszę na przemilczane wiadomości.jutro... dziś nie mam mocy...Symboliczne jutro zaczynam od nowa.Uskrzydlające przekleństwo, naruszające mą strefę komfortu.Wszystkie znaki na niebie mówią, że już czas...Anna weź się w garść, czas zacząć od nowa...Rozwód, nowa praca, nowe znajomości, wiosna..."Jutro to dziś, tyle że jutro”Paradoksalnie, zupełnie przypadkiem każdego dnia zaczynam od nowa...Nie dla mnie freshstart, rewolucja z łyżwą you can do it w tle.Po ponad roku zaczynania od nowa.Odnalazłam spokój i z premedytacją sabotuję każdą zmianę bo jest mi dobrzekocham ten stannie wiem, czy jestem gotowa na lepiej...Ale wiem, że w końcu jestem sobą... tak bardzo sobą, jak nie byłam od dawna...

Córki Dancingu

DZIECIĘCE KLIMATY

Córki Dancingu

Córki dancingu to kino specyficzne, w którym nie każdy się odnajdzie... albo film się pokocha, albo znienawidzi... Agnieszka Smoczyńska zrobiła obraz wolny, niewyrachowany i szczery. A takie filmy siłą rzeczy muszą drażnić. Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…Wampiryczne syreny PRL-u... mitologia popkultury i to skojarzenie Davida Lyncha... Jak przebrniemy przez  to wszystko, przez cały ten kicz, cała tą tandetę... nawet jest przesłanie...

Nowe przygody Bolka i Lolka.

DZIECIĘCE KLIMATY

Nowe przygody Bolka i Lolka.

„Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy” – zbiór historyjek z życia niesfornego duetu. Chłopcy doskonale się bawią, odkrywając domowe tajemnice. Bolek i Lolek jakich pamiętam z wieczorynki wracają z zupełnie nowymi przygodami... w nowej papierowej odsłonie... dziś bawią moje dzieci podczas wieczornego czytania, a Viki podejmuje nawet próby samodzielnej lektury.Tego duetu nie można nie lubić :) Książki czyta się szybko, przyjemnie i jest przy tym kupa śmiechu.Jakie zwierzę lubi podkradać kanapki? Jakie skarby można znaleźć w ogródku? Do czego przydają się nowe buty? Kto może wyłonić się z jeziora? I jak sprawić, żeby nagle w lodówce pojawił się ulubiony sernik?

#POPIERAMDZIEWUCHY

DZIECIĘCE KLIMATY

#POPIERAMDZIEWUCHY

Wiesz córeczko mama była dziś na manifestacji... machała wieszakiem w słusznej sprawie... Wiesz co symbolizują te wieszaki, które od kilku tygodni solidarnie wznoszą w górę kobiety w Polsce? Kiedyś w krajach, które zakazywały aborcji, kobiety za pomocą wieszaka próbowały usunąć niechcianą ciążę. Okaleczały się... często umierały. Dzisiaj wieszaki symbolizują solidarność z ofiarami tych nielegalnych zabiegów oraz prawo kobiet do decydowania o sobie...Do Sejmu wpłynął kontrowersyjny projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny. W Kodeksie Karnym ma się pojawić nowy artykuł określający zabójstwo prenatalne. Kara przewidziana przez ustawodawcę to od 3 miesięcy więzienia do 5 lat. Projekt zakazuje wszelkiej aborcji. Wyklucza terminację ciąży, do której doszło w wyniku gwałtu, zagrażającej życiu ciężarnej kobiety oraz w przypadku ciężko chorego, zdeformowanego płodu.Jestem kobietą matką... Nie klasyfikuję aborcji jako awaryjnego środka antykoncepcyjnego, nie wyobrażam sobie ciężaru decyzji o aborcji, podobnie jak nie wyobrażam sobie urodzenia dziecka tylko i wyłącznie ze strachu przed sankcjami karnymi. Nie umiałabym zgwałconej dziewczynce powiedzieć, że będzie morderczynią i ma urodzić i kochać dziecko swojego ojczyma, czy spojrzeć w oczy kobiecie i powiedzieć, że chore dziecko to błogosławieństwo i jakoś to będzie... Mama dwójkę cudownych dzieci, zdrowych... jestem wdzięczna losowi, że nie musiałam takiej decyzji podejmować... bo nie wiem jaką decyzję bym podjęła, gdyby moja ciąża była z gwałtu, zagrażała mojemu życiu i zdrowiu, albo moje dziecko miało się urodzić poważnie chore, czy wychowywać się w atmosferze patologii i przemocy... Wiesz córeczko machałam tym wieszakiem także dla Ciebie... Bo projekt tej ustawy nas gwałci, odziera z godności i uprzedmiotawia... Jesteś moją kochaną córeczką, nie inkubatorem, czy macicą armatnią w politycznej potyczce. Jesteś planowana, wyczekana... Ty i Twój brat... Jesteś za mała, żeby walczyć o swoje prawa... ale ja jako kobieta i matka czuję się zobowiązana stanąć w obronie Twojej wolności, Twojego życia narodzonego nie z przymusu, a z miłości. Nie pozwolę by ktokolwiek Cię upokarzał... zasługujesz na prawo wyboru i decydowania o swoim ciele.

Dressmaker

DZIECIĘCE KLIMATY

Dressmaker

Tilly Dunnage po latach zdobywania doświadczenia w najlepszych paryskich domach mody powraca do rodzinnego miasteczka w Australii. Używając swojej maszyny do szycia i umiejętności krawieckich w stylu haute couture, odmienia życie wielu okolicznych kobiet. Przy okazji dokonuje rozliczenia z przeszłością... W tym filmie zdecydowanie zemsta jest pięknie ubrana :)Tilly jako dziecko została oskarżona o morderstwo. Chce pogodzić się ze swoją schorowaną, ekscentryczna matką i wyjaśnić wydarzenia z przeszłości... Tragikomiczna historia, teatralnie groteskowa i kadry niczym z sesji do Vogue'a. Plejada ciekawych mieszkańców z zabitej dechami dziurze. Burmistrz, który usypia żonę środkiem nasennym po czym ją gwałci, starszy pan damski bokser, policjant transwestyta...Tilly potrafi przemienić każdą kobietę w piękną i szykowną damę... niestety, tylko wygląd tych pań się zmienia, one same pozostają ograniczone, okrutne i głupie... Miasteczko jest obłudne, zakłamane... A Tilly jest ponad tym... Zemsta jest kwestią stylu.No i Liam Hemsworth... Zdecydowanie polecam film :)

Klocki Blocki

DZIECIĘCE KLIMATY

Klocki Blocki

Moje dzieci kochają lego... W sumie, to magia tej ponadczasowej zabawki, co od lat łączy pokolenia... Nie lubię bawić się lalkami z Viki, nie ogarniam marek samochodów, ale klockami mogę się z moimi dziećmi bawić godzinami... Klocki Lego bawią i rozwijają już od kilku dobrych dekad... Nazwa "Lego" pochodzi od duńskiego zwrotu "leg godt" - baw się dobrze... I w tym tkwi ich fenomen... w dobrej zabawie. Dziś na rynku mamy różne klocki kompatybilne z Lego i wiecie, że nie ustaję w poszukiwaniach tańszej alternatywy dla kultowych klocków. Dla moich dzieci lego nie jest marką jest ukochaną zabawką bez względu na logo nadrukowane na kartoniku. Kolorowe, plastikowe cegiełki... morze możliwości i gwarancja dobrej zabawy. Z plastikowych modułów da się zbudować dosłownie wszystko... ogranicza nas tylko wyobraźnia...Ostatnio na tapecie mamy KLOCKI-BLOCKI. Łudząco podobne i świetnej jakości klocki, które mogą być godnymi zamiennikami swoich duńskich odpowiedników. Dobry, błyszczący plastik, wygodne łączenie... tylko instrukcja ciut mało czytelna... tzn. trzeba mieć po prostu wprawę w budowaniu, coby nie dać się zwieść nie zawsze do końca czytelnej instrukcji. Klocki-Blocki są bardzo dobrze i starannie wykonane. W przeciwieństwie do większości zamienników łatwo łączą się z Lego i nie łamią. Pod względem jakości wykonania i możliwości klocki niczym nie odbiegają od swojego pierwowzoru. Są kompatybilne z duńskimi produktami, więc można oba typy klocków można kupować zamiennie i je łączyć. Są dokładnie odlane, ich krawędzie są gładkie, a na pierwszy rzut oka można pomylić je z droższym pierwowzorem... Opakowania klocków są estetyczne, dostępnych jest wiele ciekawych zestawów z 9 grup tematycznych. Dobra jakość, rozsądna cena i ciekawa oferta tematyczna... zdecydowanie jesteśmy na tak :)

Kolorowanki dla dorosłych

DZIECIĘCE KLIMATY

Kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanki... Kojarzą się z dzieciństwem... Mamo nudzi mi się... To może pokoloruj? Kto nie słyszał tego zdania ? Szał kolorowania dla dorosłych to nowy sposób na relaks, odstresowanie, przyjemność, kreatywność. To nowa moda i nowa kategoria książek, które sprzedają się w Europie w kilkusettysięcznych nakładach. "Uwolnij wewnętrznego artystę i odstresuj się, kolorując i personalizując te piękne, egzotyczne wzory "Psycholodzy podkreślają, że kolorowanki dla dorosłych mają bardzo dobry wpływ zarówno na psychikę, jak i na nastrój człowieka. Pomagają łagodzić stres, wyciszają, ułatwiają koncentrację, zwiększają kreatywność i wiarę we własne siły. Istnieje nawet teoria, że kolorowanki mają działanie antydepresyjne. Według ekspertów terapeutyczne działanie kolorowanek wynika ze specyfiki pracy naszego mózgu. Naukowo udowodniono, że kolorowanki dla dorosłych świetnie sprawdzają się w terapii zaburzeń psychicznych. Wypełnianie obrysów kolorami pomaga zwalczać bezsenność, wyciszyć się w prosty sposób uwalniając głowę z natłoku myśli. Kolorowanie pobudza tzw. fale mózgowe alfa, dzięki czemu znajdujemy się w łagodnym stanie relaksacyjnym. Mózg skupia się na prostej czynności, uspokaja się i oczyszcza. Kolorowanie wymaga współpracy obu półkul mózgowych - angażuje logiczne myślenie, kreatywność, koordynację wzrokowo-ruchową. Mózg jest zaangażowany w kolorowanie do tego stopnia, że nie ma czasu na zajmowanie się natrętnymi myślami :) Kolorowanki dają podobne efekty jak medytacja. Pozwalają się skoncentrować i zapomnieć o innych codziennych sprawach lub większych kłopotach, a dzięki temu osłabiają odczuwanie stresu czy niepokoju.„Naukowcy przekonują, że kolorowanie ma właściwości lecznicze – rozładowuje stres i napięcie. Z badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Artystycznej wynika, że kolorowanie pomaga dorosłym w walce z bezsennością, problemami psychicznymi, m.in. z lękiem i nerwicą, przydaje się też w rozwijaniu kreatywności. Kolorowanie pobudza bowiem fale mózgowe alfa, charakterystyczne dla stanu relaksu. Nasz mózg wtedy się po prostu uspokaja.” – Forbes.pl 1. Wydawnictwo Kaktus2. Wydawnictwo Amber3. Nasza Księgarnia4. OlesiejukPowrót do zabaw z dzieciństwa jest bardzo istotny dla zdrowia psychicznego... Także kredki w dłoń i do dzieła !