Ważna pisze

3 wskazówki jak robić zakupy z małymi dziećmi i nie zwariować

I mimo że po każdych takich zakupach, jestem zmęczona bardziej niż po przebiegnięciu maratonu, którego nigdy nie przebiegłam i pewnie nie przebiegnę (no ale c’mon! Co może bardziej męczyć niż zakupy z dwójką małych dzieci? No ok, może zakupy z trójką…), zawsze mówię sobię: NO MORE! NEVER! To po kolejnym tygodniu w domu, nie marzę o niczym innym jak wyjście do sklepu. Nawet do Biedry. Artykuł 3 wskazówki jak robić zakupy z małymi dziećmi i nie zwariować pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Świąteczny kicz. I love it.

Nie noszę cekinów. Nie lubię brokatu. Mam alergię na różowy róż w różowej otoczce. Słucham raczej dobrej muzyki i samokrytycznie określiłabym swój gust jako "sensowny". Coś jednak się ze mną dzieje pod koniec listopada. A na początku grudnia jestem już jakby obłąkana. Niestety... Artykuł Świąteczny kicz. I love it. pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Myśl, ucz się i działaj nieustannie.

Warto było wstać o piątej i gnać do Mordoru, by sobie powiedzieć za Bogusiem: "Co ty k* wiesz o Facebooku?" Myślałam, że jestem jego królową, znając trzy guziki: like, comment, share... Oł noł noł. Artykuł Myśl, ucz się i działaj nieustannie. pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Zapraszam Cię do mojego koszmaru

I nagle budzi mnie nieperfekcyjny, niezsynchronizowany krzyk. Krzyk jednego, bo głodne. Krzyk drugiego, bo kaszel. Nieperfekcyjny. Ni to suchy, ni mokry. Patrzę na mojego nieperfekcyjnie chorego męża. Bo jakby chorował perfekcyjnie, to pewnie by leżał w szpitalnym łóżku, a nie w domowych pieleszach.

Ważna pisze

From mama with love. Życzenia dla wcześniaka.

Wtorek, 17sty października. Telefon od mamy. Odbieram. - Cześć Mamuś! Co tam słychać? - zaczynam radośnie. - Dzwonię złożyć Ci życzenia! -Mi?! - dziwię się. Szybkie wietrzenie mózgu. Jaki dziś mamy dzień? 16? 17? Imieniny miałam 5tego. Urodziny w sierpniu. Dzień dziecka w czerwcu. Dzień matki w maju. Z jakiej okazji życzenia? Już zaczęłam się martwić o stan umysłu mojej matuli, ale szybko poratowała mnie odpowiedzią: -No Tobie, Tobie... Dziś światowy dzień wcześniaka, a w telewizji mówili, że wcześniakiem się jest przez całe życie...

Ważna pisze

Czas na zmiany

Szukam szablonu zapierającego dech w piersiach nowoczesnością, przejrzystością, pięknem i prostotą w jednym. To jak poszukiwanie pięknej, młodej, zdolnej i potulnej synowej. Ciężkie do znalezienia, ale mam nadzieję, że wykonalne.

Ważna pisze

Powyborcza noc

00.40 Powyborcza noc. Nie świętuję. Nie piję szampana. To nie moje święto. 01.40 Powyborcza noc. Nie szukam kierunków nowej życiowej destynacji. Nie kupuję biletów lotniczych. Nie płaczę. Nie szlocham. To nie moja tragedia.

Ważna pisze

3 powody dla których lepiej nie posyłać dzieci do przedszkola

Wychowujesz swego szkraba na wzór cnót wszelkich. Odzwierciedlenie podręcznika savoir vivre’u. W ogóle „och” i „ach”. Zapomnij o przedszkolu. Tam już pierwszego dnia nauczy się od swoich nieocenionych kolegów, że słowa kupa i siku nie oznaczają tylko tego, co ląduje w sedesie, ale mają szeroki wachlarz zastosowań. Nie mówiąc o pupie (dupie, o zgrozo!), która staje się najgorszym epitetem w ustach trzylatka.

Ważna pisze

Dylematy

Poranne zebranie się do kupy ciągnie się niczym brazylijska telenowela. Pierwszy dylemat pojawia się tuż po drgnięciu prawej powieki, by w ułamku sekundy zlokalizować brzęczący budzik i zdecydować, czy aby na pewno to już czas na wznowienie trzeźwej egzystencji. Minuta snu dłużej, kosztem minuty czasu na ogarnięcie ferajny. Minuta czasu więcej na ogarnięcie ferajny, kosztem minuty snu. I kiedy ta powieka już drgnie, kiedy ujrzy godzinę na wyświetlaczu, kiedy ten obraz dotrze do mózgu i uruchomi lawinę myśli, wtedy zrywa się prawa ręka, by ruszyć kołdrę i by prawa noga mogła zgrabnie opuścić ten ciepły zaułek. A za nią reszta ciała.

Ważna pisze

Mogę to!

Żebym mogła być dla nich, muszę być najpierw dla siebie. Żeby być dla nich siłą pociągową, muszę tę siłę mieć w sobie. Muszę ją czuć.

Ważna pisze

Moje dziecko dorasta! Wyczekujesz czy godzisz się z tym?

Ale pewnego dnia przychodzi taki 14 sierpnia w życiu każdego rodzica. 14 sierpnia, poprzedzony dołami, depresjami, a przynajmniej zwątpieniem w swe, bądź co bądź, przyrodzone rodzicielskie moce. I tego 14go sierpnia, kiedy wstajesz rodzicu rano gotowy i zwarty do boju, uzbrojony po zęby w nowe triki niczym z hollywoodzkiego filmu, tego 14go sierpnia staje się cud.

Ważna pisze

Porządek? Powiem dlaczego Ci nie wychodzi

Chciałoby się powiedzieć: Trust me. I'm an expert. Bałaganiarz level expert. Życie pokazało środkowy palec genetyce i wszelkim próbom wychowania. Starałam się. Naprawdę. Bardzo się starałam. Ale nie wychodziło. Dziś wydaje mi się, że odkryłam dlaczego...

Ważna pisze

40 złotych za dzień

Jaki entuzjazm, taka płaca? Czy jaka płaca, taki entuzjazm?

Ważna pisze

Tęsknota

A mówiły mi matki, że tak będzie. A śmiałam się z matek, że głupie są. Że wykorzystać dwóch godzin swobody nie potrafią. Dwóch godzin swobody o których marzą codziennie. By wyjść samej na kawę, na ploty, na randkę z mężem/niemężem. I jak taka wyjdzie, to co? To łzy w oczach jej stają, bo się martwi. Bo tęskni. Zbudził się może? Głodny może? O niczym się z taką nie da pogadać. Bo tęskni.

Ważna pisze

Jagodowy weekend

Zaszalałam w piątek na targu. Shopping na całego. Kupiłam 2 kg jagód. Bo ile to jest 2 kilogramy jabłek czy truskawek? Tyci tyci. A ja jako matka dwójki dzieci, chwilowo słomiana w połowie, zaczęłam się poczuwać się do zrobienia czegoś dla mojej małej dziewczynki. Czegoś na kształt przetworów. Z jagód. Bo teraz są. A za […]

Ważna pisze

Pół słomianej matki

Zamknęłam za nią drzwi i łzy mi w oczach stanęły. Odprowadzałam ją wzrokiem stojąc w oknie, a łzy ciekły mi po policzkach. Jak to tak? Moja mała dziewczynka? Sama? Beze mnie? „Nie tęsknij Mamusiu”? Och, tęsknię jak cholera!

Ważna pisze

Łapać chwilę

Łapię więc te Ignasiowe chwile, całą sobą. Ten bezzębny uśmiech. Ten wysiłek z którym podnosi główkę. To zmarszczone czoło ze zdumionym wzrokiem mówiącym „to naprawdę Ty mamo?”. I chcę by te chwile trwały wiecznie.

Ważna pisze

Noc matki

Noc matki więc jest niczym ser szwajcarski: z dziurami na sen. Im większe ma dziury tym ser pyszniejszy. Ale w rzeczywistości rzadko taki Ci się trafia. Ot, życie.

Ważna pisze

Dziękuję

I ja tak trafiłam. A ponieważ potomek nie spał, to pomiędzy robieniem dziwnych min, uśmiechaniem się, guganiem, machaniem czapeczką przed nosem jak grzechotką i wodzeniem smoczkiem przed oczami niczym najlepszą zawieszką, pomiędzy tym wszystkim, zdałam sobie sprawę, że nie mam o co prosić.

Ważna pisze

Dziękuję

I nadchodzi ten dzień, kiedy chrzcisz potomka. Bo chcesz. Bo 

Ważna pisze

7 złotych rad jak odpieluchować małego uparciucha czyli Pieluchy Precz! #2

Nie udało się nam odpieluchować Hani przed porodem. Nic na siłę. Czekaliśmy na TEN moment. Wiele osób mających już temat odpieluchowania za sobą, mówiło mi: spokojnie, skończy 2 i pół roku to sama się odpieluchuje. Nie chciało mi się w to wierzyć. Oczami wyobraźni widziałam wymalowaną osiemnastoletnią Hanię w Pampersie, rozmiar 24. A jednak!

Ważna pisze

Czy klaps to już bicie?

I pomimo, że jestem daleka od stawiania znaku równości między klapsem a biciem, to sama nie zamierzam na swoje dzieci ręki podnosić. Chociaż nie raz taka myśl przez głowę mi przebiega, to odganiam ją czym prędzej, bo wiem że to nie jest najlepsze rozwiązanie. To jest najprostsze rozwiązanie: jestem większa, silniejsza, bach i po sprawie. Tylko co ja tym swoim zachowaniem przekazuje dzieciom? A no, że można bić słabszych. Że przemoc jest najprostszym rozwiązaniem. Że przemoc jest akceptowalna. Tego właśnie chcę?

Ważna pisze

Gotowi? Ukraińska historia zza ściany

Otóż są to właśnie moje wspomnienia. Wspomnienia dziecka z tamtych czasów. Z lat dziewięćdziesiątych. Z czasów, kiedy nie było jeszcze mody na multikulturowość. Na tolerancję. Wszystko to było oczywiste dla mnie. Bo było oczywistym dla mojej mamy, która tak mnie wychowywała. Nie ważne skąd pochodzi drugi człowiek. Ważne jakim jest człowiekiem. I jak każdy człowiek ma takie samo prawo do szacunku, do godnego życia, do godnej pracy - jak my.

Ważna pisze

Opowieści o szalonych randkach matki z ojcem #3

Rocznicy się zachciało. Okrągłej. Kalendarzowi. Nie nam. Ale skoro kalendarz mówi, że 5 rocznica wybiła, ding dong, to trzebaby to uczcić.

Ważna pisze

Potrafimy jeszcze rozmawiać?

Och, to my matki niepokalanie poczęte. To my matki czułe na krzywdę innych. To my matki mające oczy na mokrym miejscu i wzruszające się na reklamie proszku do prania. To my matki potrafimy pluć tym jadem na kilometry. Ofukiwać. Mieszać z błotem i miażdżyć obcasem za jednym zamachem. My Matki Polki.

Pierwsza pomoc u dzieci – wiesz jak to się robi?

Ważna pisze

Pierwsza pomoc u dzieci – wiesz jak to się robi?

Co to wszystko warte?

Ważna pisze

Co to wszystko warte?

Egg czy Dżelys?

Ważna pisze

Egg czy Dżelys?