Ważna pisze

Prawie jak w korpo. FB myśli #2

Powiem Wam, że w domu prawie jak w korpo. A, że ja całe swoje dotychczasowe zawodowe życie spędziłam w korpo, to wiem co mówię. Zauważyliście, że o swoim dziecku często się mówi per „prezes”? Właśnie. To nie przypadek. Ale jak do tego doszłam…? Ha! Trzeba być czujnym. Życie jest pełne zaskakujących zwrotów akcji. W trakcie […] Artykuł Prawie jak w korpo. FB myśli #2 pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Ważne!

Dzieci dostały na drugie śniadanie serek. Zwykły, biały serek. Normalnie, klasycznie, w miseczce z łyżeczką. Ja zajęłam się tym, czym może się matka zająć, kiedy dzieci są zajęte – czyli…sprzątaniem! Tadam! (niesamowite, na pewno nie tego się spodziewaliście). Ale do rzeczy: cisza nastała. A, że jestem zbyt doświadczoną matką, by myśleć, że cisza ta jest […] Artykuł Ważne! pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

„Last Christmas” uratowało mi życie!

Jest taka piosenka, której nie trawię serdecznie. Która rok rocznie grana w radiu od początku grudnia powoduje u mnie ból głowy i nerwowe przełączanie stacji, by po głębokim odetchnięciu, po 30 sekundach znów ją przełączać na inną, bo LAST CHRISTMAS jest wszędzie. Podejrzewałam już nawet zmowę stacji radiowych, mające na celu wykończenie psychiczne mojej skromnej osoby (SPISEQ!). Ale nie… Teraz wiem, że było to jedynie przygotowanie do tego, co nieuchronnie się zbliżało wielkmi krokami. Takie chartowanie. Tak jak z jedzeniem zimą lodów i braniem zimnego prysznica. Drogie stacje radiowe, dziękuję, po stokroć dziękuję, że tak dzielnie przygotowywaliście mnie do tej chwili. Do chwili, w której będę zapętlać ten numer na płycie w sierpniu przy 35 stopniach. Tak…. Artykuł „Last Christmas” uratowało mi życie! pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Czytasz? Pomagasz!

Basieńka jest rówieśnicą mojego Igiego i potencjalną kumpelą do brojenia gdzie się tylko da. Ale żeby Basia mogła broić z Igim na luzaku, trzeba jej troszkę pomóc. Jest coś, co na pewno możecie zrobić dla Basi, niezależnie od grubości waszych portfeli. Popatrzcie na swoją półkę z książkami. Macie książki, które już przeczytaliście? Albo nie przeczytaliście i już raczej nie przeczytacie? Przekażcie je Basi. I wylicytujcie nowe dla siebie! Artykuł Czytasz? Pomagasz! pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

5 rzeczy za które nasze babki dałyby sie pokroić, gdyby je tylko miały…

Siadłam dziś przed moimi trzema koszami do segregacji brudnych ubrań. Złapałam sie za głowę. Wysypywały się niemal. Znowu przynajmniej trzy prania do zrobienia w trybie pilnym. A przecież wczoraj prałam. I przedwczoraj też. Siadłam i zaczęłam się zastanawiać, co by było gdyby… Co by było gdyby mi zła baba Dżaga pralke zabrała i tarę dała, […] Artykuł 5 rzeczy za które nasze babki dałyby sie pokroić, gdyby je tylko miały… pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Chusteczki oczyszczające Nivea Creme Care, na wyjazd czy na codzień?

Wraz z wyjazdem wakacyjnym rozpoczęła się druga część mojej przygody z kosmetykami Nivea. Tym razem testowałam chusteczki oczyszczające Nivea Creme Care. Artykuł Chusteczki oczyszczające Nivea Creme Care, na wyjazd czy na codzień? pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

30 faktów o mnie – autentycznych ;)

Nadejszła wiekopomna chwila. W zasadzie powinnam w tym miejscu, wzorem holiłódzkich gwiazd wymienić w wielkim wzruszu, 30 osób, dzięki którym moje trzydzieści lat było tak zajebiste. I z pewnością by się znalazły, ale kto by to chciał czytać... Jeszcze by się odnalazł w tym zestawieniu i miał mi za złe, że mu obciach robię. Że taki fajny jest. Ciepłe kluchy. Więc samej sobie obciach zrobię. 30 lat to wiek, by stanąć ze sobą twarzą w twarz. Pogodzić się z losem i własną przeszłością. A w zasadzie, jest to najlepszy wiek, by powiedzieć sobie: Jest zajebiście dziewczyno! Bo jest. Zmarchy z dnia na dzień nie wyszły. Nie posiwiałam. Nic nie strzyka. Duchem ciągle mam dwadzieścia. Dziesięć w tą czy w tamtą na liczniku, co za różnica? Więc cieszcie się dziś ze mną moim i swoim życiem. A ja mam nadzieję, że po tej lekkiej, acz przydługiej lekturze (co poradzę, że jednak wolałabym, by tych punktów było 10 mniej ;) ), odkryjecie coś, czego jeszcze o mnie nie wiecie. Artykuł 30 faktów o mnie – autentycznych ;) pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Etat, mówisz? Hmm…

I wiesz... Uzmysłowiłam sobie jedną rzecz oglądając telewizję (jednym uchem, a jakże) w ten weekend. Uwagę i Kulisy sławy. Serio. Tak siłą rozpędu po Faktach. Kulisy sławy Justyny Steczkowskiej. I gdzieś tam pomiędzy słabym tekstem o tym, że ją nagrywają w szlafroku a mrożącym krew w żyłach faktem, że po zdjęciu szpilek chodzi po domu na palcach, powiedziała coś bardzo mądrego. Mówiła o komercyjnym śpiewaniu. A jak dla mnie - nie tylko. "Nie jest istotne czy zarabiasz sto czy trzysta tysięcy. Jeśli zarabiając sto tysięcy jesteś szczęśliwy, to fakt, że będziesz zarabiać trzysta nie sprawi, że będziesz szczęśliwszy." Artykuł Etat, mówisz? Hmm… pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Spokojnie! To tylko nowa szafa!

To co? Malujemy? Ach, ściany popękały... Głęboko... To nie malujemy? Ach, musisz rozorać, zaszpachlować, wyschnie i malujemy. Ok. I jeszcze listwy trzeba zerwać? No dobrze. To zrywamy. W sensie Ty zrywasz, no bo ja to z dziećmi. Wiadomo. Artykuł Spokojnie! To tylko nowa szafa! pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Trzydziestka za rogiem czyli testuję Nivea Q10 Perły Młodości

Za jakieś 20 dni skończę 30 lat. Nie wiem kiedy to minęło. Czy to już ten moment, od kiedy zacznę sobie odejmować lat, zamiast dodawać? Zawsze wyglądałam poważnie. Zawsze miałam starszych znajomych i przyjaciół. Nigdy nikt mnie nie prosił o pokazanie dowodu przy zakupie piwa (oczywiście kupowałam po skończeniu 18 – wiadomka). Jednak moment, w […] Artykuł Trzydziestka za rogiem czyli testuję Nivea Q10 Perły Młodości pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Blog Conference Poznań. I ja.

Wstałam o 4.30 rano. Cmoknęłam Ważnego w czoło, mówiąc "Wszystkiego najlepszego z okazji naszej rocznicy Kochanie" i wyszłam z domu. Wyrodna żona. Zdradziłam z Poznaniem własnego męża. Artykuł Blog Conference Poznań. I ja. pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Kolejka wąskotorowa – pomysł na weekend z rodziną i przyjaciółmi

Kiedy chcesz spędzić fajny dzień na świeżym powietrzu. Urodziny. Imieniny. Dzień dziecka, matki lub ojca. A może po prostu chcesz spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Mam dla Ciebie fajny pomysł. Przejedź się kolejką. Ja w tym roku świętowałam tak wszystkie te okazje naraz. Nie ma to jak przyoszczędzić z przytupem. Dorzuciłam do tego jeszcze naszą rocznicę ślubu, która była następnego dnia, a którą, tak się złożyło, spędzaliśmy osobno. Bo pomyśl: Zieleń. Roślinność, która już zdążyła obudzić się do życia. I słońce, któro rozpieszcza swoimi promieniami. Gdzie świętować w takie dni, jak nie na świeżym powietrzu? Artykuł Kolejka wąskotorowa – pomysł na weekend z rodziną i przyjaciółmi pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Mam w sobie zgodę na macierzyństwo. Really?!

W wieku 43 lat będę mieć prawie dorosłą 17letnią córkę. I 14letniego syna. Też będę zarywać noce. Zastanawiając się czy wrócą do domu na czas. Ty, z tego samego powodu, te noce będziesz zarywać w wieku 60 lat. Ja w wieku 60 lat będę siedzieć gdzieś na Kanarach. Zdąrzę do tego czasu zrobić karierę i spłacić hipotekę. A jak mi się Kanary znudzą, to wrócę do domu zająć się wnukami. Hmm wnuki, to jeśli będziesz mieć szczęście, to pobawisz się z nimi gdzieś po 80tce. Oczywiście jeśli Twoje dzieci zdecydują się mieć dzieci przed czterdziestką. Artykuł Mam w sobie zgodę na macierzyństwo. Really?! pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Kiedy więcej chcesz niż możesz

Igi, po powrocie do domu, postanowił zostać Usainem Boltem piaseczyńskiego podwórka. Tym samym stałam się matką dwóch sprinterów. W jednym narożniku, stary wyjadacz, który wie jak doprowadzić matkę do zawału, wchodząc na sam szczyt drabinki i próbując na nim zrobić piruet. W drugim narożniku, świeża krew. Nieustraszony. Niczego się nie bojący i wszechmiar wszystkiego ciekawy - żółtodziób. Artykuł Kiedy więcej chcesz niż możesz pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

5 powodów dla których warto mieć dwie nogi

Po przeczytaniu tytułu pewnie myślisz, że głupszego tekstu już pewnie nie można napisać. A jeśli nie oceniasz tekstu po tytule, to pewnie myślisz, że już głupszego tytułu nie można było wymyślić. Bo to tytuł z cyklu tych oczywistych. Bo podaj mi chociaż 5 powodów, dla których nie warto mieć nóg? O, to byłoby coś! Ale 5 powodów dla których warto mieć dwie sprawne nogi? Po co się nad tym zastanawiać? To tak jak 5 powodów dla których warto żyć. Zastanawiasz się nad tym? Pewnie nie. Zastanowiłbyś się dopiero, gdyby życie przebiegło Ci przed oczami. Ujrzałbyś światło w tunelu, albo ewentualnie Święty Piotr zatrzasnąłby Ci wrota niebios przed nosem, mówiąc „Jeszcze nie teraz Brachu”. Artykuł 5 powodów dla których warto mieć dwie nogi pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Gdybym wygrała w totka 60 baniek…

W sumie, co stoi na przeszkodzie, by tym Markiem w spódnicy się stać? Zawsze mogę jeszcze pójść na informatykę. Wymyślić serwis jakiego świat nie widział. Któremu fejsbuk będzie mógł rybki karmić. I zbijać kokosy na Bora Bora. Kto mi zabroni? Artykuł Gdybym wygrała w totka 60 baniek… pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Bycie jedynakiem takie fajne? Czy takie słabe?

Bycie jedynakiem jest wypaśne. Wszystko jest dla Ciebie. Z nikim nie trzeba się dzielić. Nie musisz o nic walczyć. Z nikim się nie tłuczesz. Wszystko masz podane na tacy. Rodzice są tylko Twoi i tylko dla Ciebie. Masz co chcesz i kiedy chcesz (oczywiście w granicach rozsądku, które dla każdego leżą gdzie indziej). Same zalety. Same wady. Bo każdy kij ma dwa końce. Artykuł Bycie jedynakiem takie fajne? Czy takie słabe? pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Muzyka z Biedronki

Jeśli znasz mnie, to pewnie wiesz, że muzyka zawsze zajmowała w moim życiu szczególne miejsce. Dalej zajmuje, tylko jakby siłą rzeczy została zdegradowana do drugiej linii. Nie ćwiczony głos już nie ten sam, co lata temu. O skostniałych palcach nie wspomnę. Nie umiałyby już zagrać Dla Elizy. Ale uczucie ciągle tak samo płomienne. Zrodzona z muzyki […] Artykuł Muzyka z Biedronki pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Do diabła z hamakiem

Poleżeć. Nic nie robić. Po prostu nic. Leżeć i czytać książkę. Ile bym za to dała! Dość sprzątania. Dość prania. Dość prasowania. I gotowania. Ile bym dała, by tak sobie poleżeć i nic nie robić! Wiesz, hamak, drink z palemką, te sprawy. Wcale dużo nie dałam. Trochę bólu. Szczypta przekleństw. Kilka łez bezsilności. I mam co chciałam. Artykuł Do diabła z hamakiem pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Alergia na… wiosnę – jak przeżyć?

Jestem zakichana. Gardło drapie. Swędzą mnie oczy i w konsekwencji łzawią. W efekcie kicham i płaczę, w pewnym momencie już tracę rachubę czy kicham, bo płaczę? Czy płaczę, bo kicham? Czy robię jedno i drugie niezależnie? Artykuł Alergia na… wiosnę – jak przeżyć? pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

DEMSA – recenzja produktów i KONKURS !

Trzy tygodnie temu otrzymałam możliwość przetestowania nowych kosmetyków marki DEMSA – nowej linii kosmetyków powstałej z myślą o pielęgnacji skóry atopowej. Kosmetyki są przeznaczone, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Teoretycznie więc testować je mogliśmy wszyscy, ale żebym mogła rzetelnie napisać Wam jak z tą DEMSĄ jest, testowałam je sama. […] Artykuł DEMSA – recenzja produktów i KONKURS ! pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Pani Irenko…

Bo widzi Pani, nawet hejt ma jakieś granice, które Pani udało się przekroczyć. Przekroczyć granice dobrego smaku. Granice wyczucia. Granice zwykłego ludzkiego współczucia zostawiła Pani za sobą lata świetlne temu. Artykuł Pani Irenko… pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Chory, chorszy… Yummy Mummy!

Dwa lata i cztery miesiące. Miały być różnicą idealną. I są. Naprawdę. Nie za dużo. Nie za mało. Wszystko jest pięknie. Prawie wszystko. Taki jeden mały zgrzyt. Artykuł Chory, chorszy… Yummy Mummy! pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Baby Jogger City Select czyli warto mieć dzieci rok po roku

Baby Jogger City Select - wózek podwójny, wózek bliźniaczy, wózek dla dzieci rok po roku i wreszcie wózek pojedynczy. W teorii wózek idealny. A jak jest w rzeczywistości? Artykuł Baby Jogger City Select czyli warto mieć dzieci rok po roku pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Płodź dzieci dla siebie, egoisto!

Im więcej spłodzisz i urodzisz, tym wieksza szansa, że któreś Cię na starość przygarnie i utrzyma. Statystycznie. Albo, że się zrzucą na pampersy dla Ciebie. Przy trójce lub czwórce to już nie będą takie duże koszta. Artykuł Płodź dzieci dla siebie, egoisto! pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Ospa poronna, czyli dzięki Ci losie za szczepienia

W życiu bym nie pomyślała, że u własnego dziecka pomylę ospę z czymkolwiek innym. A jednak. Upilnowanie nie drapania 3 strupków było trudne. Upilnowanie by nie drapała setek swędzących krost w wysokiej gorączce byłoby niemożliwe. Artykuł Ospa poronna, czyli dzięki Ci losie za szczepienia pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Jak pokochać kaszę jaglaną?

Na pierwszą randkę nie idzie się zdobywać Mont Blanc (o ile się nie jest alpinistą), a na spokojny spacer po znanym sobie terenie. W miłe miejsce. Pierwsza randka ma nam dostarczyć mnóstwa pięknych wspomnień. Ma być bazą, na której będziemy budować stały związek. Ładna metafora? :) Jeśli nie przepadasz za brukselką, nie funduj sobie z nią kaszy na waszej pierwszej randce. Zacznij od znanych i lubianych smaków. Artykuł Jak pokochać kaszę jaglaną? pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Ogród światła czyli oddaj się temu co życie niesie

Sen pokrzyżował plany. Kolejny raz. Sherlock dziś leci. Czwarty odcinek. Za pół godziny. Umyję się. Pościelę. Położę się. Poczytam. Poczekam. Obejrzę. Przeczytałam 1,5 strony. Zasnęłam na czołówce. „Wiesz jaki dobry był wczorajszy odcinek?!”. Ważny dobija mnie z rana. Wiem – jaki beznadziejny jest poszatkowany sen i zmęczenie jakie generuje. Ale spoko, jeszcze sobie  kiedyś obejrzę. Jak […] Artykuł Ogród światła czyli oddaj się temu co życie niesie pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Wyłączona.

I pierwszy raz w życiu czuję, że studia mi przeszkadzają. Że szerokie horyzonty gryzą. Że łatwiej byłoby tak łopatologicznie wierzyć w to, co w mediach klepią. Na cholerę mi ta socjologia była? Artykuł Wyłączona. pochodzi z serwisu Ważna pisze.

Ważna pisze

Człowiek rodzi się uśmiechnięty

Życie w nim tę radość zabija. Umiera zezgredziały. Artykuł Człowiek rodzi się uśmiechnięty pochodzi z serwisu Ważna pisze.