Mama znalazła pracę + prezent - gotowy szablon nowoczesnego CV

Wcześniak i co dalej

Mama znalazła pracę + prezent - gotowy szablon nowoczesnego CV

Ale mnie tu długo nie było... Jak się część z Was domyśla - mama znalazła pracę. Ufff... Do tego gorący okres przedświąteczny i człowiek chodzi na rzęsach. Obiecałam post z szablonem CV i dziś się nim podzielę. Zrobiłam go sama wzorując się na internetach ;)Czytaj więcej »

Mama szuka pracy

Wcześniak i co dalej

Mama szuka pracy

W życiu większości mam przychodzi taki moment, kiedy muszą postanowić co chcą dalej robić: wrócić do pracy czy zostać dalej w domu. I nigdy nie jest to wybór prosty. Bo każda sytuacja ma swoje plusy, ale ma też minusy. A postawienie przed matką wyboru: wybrać siebie czy dziecko (co oczywiście też nie jest takie zero-jedynkowe), jest chyba jedną z trudniejszych spraw w macierzyństwie. Czytaj więcej »

Mama otwiera działalność - #2 pomysł na działalność

Wcześniak i co dalej

Mama otwiera działalność - #2 pomysł na działalność

Stali czytelnicy wiedzą, że otworzyłam działalność. W ramach cyklu "Mama otwiera działalność" dzielę się z Wami swoimi obserwacjami. Nie dlatego, że posiadam jakąś super tajną wiedzę, tylko po to by dodać odwagi tym, które chcą, ale boją się i nie wiedzą od czego zacząć. Być może moje doświadczenia natchną Was do działań. Czytaj więcej »

Trudne dziecko

Wcześniak i co dalej

Trudne dziecko

Kiedyś usłyszałam, że mój Krzyś to takie trudne dziecko. Że do jego wychowania takie trzeba sztuczki wymyślać, i tak się nagimnastykować, i tyle trzeba poczytać książek, żeby zrozumieć skąd się biorą jego zachowania. Ostatnio sięgnęłam po książkę "Księgę wymagającego dziecka" i tak jakoś wróciły do mnie te słowa. Dziś nie będzie recenzji tej książki, bo jestem dopiero na początku lektury.Czytaj więcej »

Kosmetyki naturalne - czy warto?

Wcześniak i co dalej

Kosmetyki naturalne - czy warto?

Może wiecie, może nie, ale od pewnego czasu zaczęłam się mocniej interesować naturalnymi kosmetykami. U mnie to odkrycie przyszło samo - chciałam dać kursantom możliwość korzystania z czegoś co nie jest popularne i jednocześnie bezpieczne dla dzieci. Czytałam, szukałam, porównywałam i w końcu odkryłam kosmetyki naturalne, organiczne i ekologiczne. Sama na początku miałam wiele wątpliwości, mieli je moi bliscy i tymi doświadczeniami chcę się z Wami podzielić. Czytaj więcej »

Dlaczego mój dwulatek wciąż nosi pieluchy?

Wcześniak i co dalej

Dlaczego mój dwulatek wciąż nosi pieluchy?

Ostatnio pod jednym z postów ktoś mnie zapytał czy Krzyś już korzysta z nocnika, kiedy zobaczyłam, że to już TEN moment. No cóż, prawda jest taka, że w tej chwili to poddałam całkowicie walkę o nocnik.Czytaj więcej »

Zamiast postępów jest regres matki

Wcześniak i co dalej

Zamiast postępów jest regres matki

Usiadłam już w środę, żeby napisać kilka słów. Chciałam napisać o postępach tak jak zawsze, ale nie mogę się na nich skupić. W ogóle mnie one w tym miesiącu nie cieszyły. Bardzo długo starałam się przeobrazić z matki przewrażliwionej w taką, która nie wpada w panikę z byle powodu. I już, już myślałam, że mi się udało, ale nie...Czytaj więcej »

Pojedynki matek

Wcześniak i co dalej

Pojedynki matek

Nie, nie będzie się lała krew i to nie żaden konkurs. Nie będę nikogo tutaj oceniać. Nie chcę też dzielić matek na dobre czy złe. Nie muszę tego robić, ponieważ same to sobie robimy. Same porównujemy się do innych mam i same stwierdzamy, że gdzieś, czegoś nam brakuje. Czytaj więcej »

Apki dla matki #9 - Todoist: lista zadań

Wcześniak i co dalej

Apki dla matki #9 - Todoist: lista zadań

Uwielbiam aplikacje na telefonie, ale dziś opowiem o jednej z moich ulubionych. Skradła moje serce tym, że w niczym mnie nie ogranicza. Jest narzędziem doskonałym, bo można ją wykorzystać i w biznesie i w życiu codziennym. Dodatkowo można ją też zainstalować jako dodatek do przeglądarki i mieć do niej dostęp nie tylko z telefonu, ale również przez komputer. I zaraz postaram się wyjaśnić co to i po co to. A może raczej do czego ja znalazłam zastosowanie.Czytaj więcej »

Co traci matka wcześniaka?

Wcześniak i co dalej

Co traci matka wcześniaka?

Spotkałam ostatnio na osiedlu mamę, która właśnie urodziła. Widziałyśmy się ostatnio na spacerze 2 tygodnie temu. Widziałyśmy się w piątek, a ona w sobotę urodziła. Więc składam gratulacje, oglądam pociechę i pierwsze o co pytam to czy zdrowe. No oczywiście, że zdrowe. Przecież to takie naturalne, że dzieci się rodzą zdrowe i donoszone. Czytaj więcej »

Wcześniak i co dalej

Pieczone jabłka z goździkami

Trochę mnie zmogła choroba. Zwykłe przeziębienie, przeszło ekspresowo, ale jak mi literki zaczęły skakać po monitorze stwierdziłam, że czas na przerwę, więc ten post z małą obsuwą ;) Ale za to pyszny i mam nadzieję przypominający Wasze dzieciństwo. Czytaj więcej »

Wcześniak i co dalej

A czasem siadam w wannie, puszczam strumień wody na twarz i udaję, że mam siłę płakać

Tak, dziś będzie po raz kolejny o trudnych emocjach. I chociaż teraz to tak naprawdę już dawno nie czułam się tak bezsilna, ale no cóż moi najbliżsi są na innych etapach ze swoimi dziećmi. I tak ostatnio odebrałam telefon: "Justyna, a co Ty robiłaś jak on przez cały dzień płakał i marudził?" Bez chwili zastanowienia odpowiedziałam: płakałam, głównie to płakałam. No i czekolada, ona też pomagała. Taka kosteczka, dwie, a najlepiej cała tabliczka. I tak mi się przypomniało jak to było dawniej...Czytaj więcej »

Postępy, postępy i coraz więcej niezależności

Wcześniak i co dalej

Postępy, postępy i coraz więcej niezależności

Z ostatnim postem się spóźniłam, więc i ten o postępach się przesunął w czasie. Zazwyczaj pojawiał się 30. każdego miesiąca, czyli w "miesięcznicę" narodzin Krzysia. Dużo ostatnio piszę o tym, że u nas już wszystko w porządku, bo tym z Was, którzy są na początku drogi chcę dać nadzieję. Niestety życie pisze własne scenariusze, więc nie wszystkie historie kończą się happy endem, ale przyjemnie jest wiedzieć, że takie się w ogóle zdarzają.Czytaj więcej »

Spóźnione urodziny bloga - 2 lata w blogosferze

Wcześniak i co dalej

Spóźnione urodziny bloga - 2 lata w blogosferze

Ale ze mnie rasowej klasy blogerka - nie ogarnęłam w porę, że to już dwa lata. Dokładnie 29 września 2014 roku ukazał się ten pierwszy wpis: Nasza historia. I jak zwykle linkując ten tekst przeczytałam go jeszcze raz... I po co głupia kobieto? Zapłakałam sobie tylko klawiaturę, a przecież jest już dobrze. Jeśli czytacie w miarę regularnie tego bloga to wiecie, że Krzyś jest absolutnie zdrowym dwulatkiem, ja absolutnie przewrażliwioną mamą, którą bym pewnie była nawet jeśli by się urodził o czasie. Ale dziś w sumie powinno być radośnie, bo urodziny, rocznica to takie wesołe okazje.Czytaj więcej »

Poznajemy wcześniaki z osiedla

Wcześniak i co dalej

Poznajemy wcześniaki z osiedla

Kiedy urodził się Krzyś myślałam, że jesteśmy jedyni. Wśród bliskich nie znałam takich przypadków. A może inaczej - nie wiedziałam, że znam wiele wcześniaków, i że znam wiele rodzin, które przez to przeszły. W chwili jego narodzin czułam się osamotniona z uczuciami. Mimo, że okazało się, że moja najbliższa przyjaciółka jest wcześniakiem i mój szwagier i kilka osób w pracy (w sumie już teraz byłej pracy). Ale oni wiedzieli tylko jak to jest BYĆ wcześniakiem, nie wiedzieli jak to jest być RODZICEM wcześniaka. Nie powiem, bo fakt, że te znajome wcześniaki to ludzie wykształcenii i inteligentni podnosił na duchu, ale nikt nie wiedział jak mogę się czuć. Do czasu...Czytaj więcej »

Apki dla matki #8 - Kalendarz Miesiączka

Wcześniak i co dalej

Apki dla matki #8 - Kalendarz Miesiączka

Jak już wiecie uwielbiam aplikacje i wykorzystuję je w każdym możliwym aspekcie życia. Była już aplikacja (a nawet dwie) do obsługi dziecka, do przypominania o piciu wody, coś dla zmotoryzowanych mam, a dziś coś co towarzyszy każdej kobiecie. Macie tak czasem, że idziecie na wizytę lekarz pyta o datę ostatniej miesiączki, a wy próbujecie odszukać w pamięci, kiedy to było? Jeśli tak to mam coś dla Was. Czytaj więcej »

Dwa oblicza matki

Wcześniak i co dalej

Dwa oblicza matki

Wyobraź sobie taką scenkę: dziecko próbuje samodzielnie zakładać buty. I teraz co takie dziecko może usłyszeć? Jedna mama będzie stać i rozpływać się nad tym jakie to dzielne i samodzielne dziecko, będzie stać z boku, ale pozwoli na doskonalenie nowej umiejętności. A druga matka - fuknie tylko: Szybciej, ile czasu można buty zakładać? W końcu cała w złości podejdzie i sama założy dziecku buty. I pewnie nie lubicie tej drugiej, podczas gdy pierwsza to niemal ideał godny podziwu. A co się stanie, gdyby się okazało, że to tak naprawdę jedna i ta sama matka. Co wynika z takiego połączenia? Co się dzieje, gdy do matki opanowanej i cierpliwej, dodamy matkę zirytowaną, niecierpliwą i zdenerwowaną?Czytaj więcej »

Mama otwiera działalność - #1 Czy to dla mnie?

Wcześniak i co dalej

Mama otwiera działalność - #1 Czy to dla mnie?

Stali czytelnicy wiedzą, że odważyłam się założyć się własną działalność. Wiele miałam obaw, wiele jeszcze wciąż mi towarzyszy, ale mimo to chciałabym podzielić się tym czego do tej pory się dowiedziałam. Podzielić się tym co mnie zmotywowało i dodało odwagi w to, że może udać mi się odnieść sukces.Czytaj więcej »

Wizyta w poradni szczepiennej

Wcześniak i co dalej

Wizyta w poradni szczepiennej

Zawsze wiele miałam wątpliwości odnośnie szczepień. Zawsze z uwagą słucham głosów za i przeciwko szczepieniom. I mimo licznych wątpliwości szczepiłam Krzysia. O moich wątpliwościach wiedziała pediatra, ale je ignorowała. Z perspektywy czasu żałuję, że bardziej słuchałam ich niż swojej intuicji. A gdybym wiedziała wcześniej, że istnieją lekarze, którzy zajmują się tylko i wyłącznie szczepieniami już dawno bym się u nich pojawiła.Czytaj więcej »

Placuszki z dyni

Wcześniak i co dalej

Placuszki z dyni

Jak wiecie z poprzedniego wpisu teraz przechodzę na publikowanie trochę rzadziej, przez co posty z przepisem nie będą już pojawiać się 10. każdego miesiąca, a raczej jak wyjdzie ;) No i teraz wychodzi mi tak, że w przyszłym poście na pewno podzielę się wrażeniami z naszej wizyty w poradni szczepiennej, więc dziś przepis. Będzie pysznie i słodko :)Czytaj więcej »

I koniec wakacji i garść zmian

Wcześniak i co dalej

I koniec wakacji i garść zmian

Kiedy zaczynały się wakacje wzięłam trochę wolnego. Posty pojawiały się tu rzadziej. A teraz koniec lata, więc trzeba wrócić do rzeczywistości. Będzie trochę zmian - jakich? Sama jeszcze nie wiem ;)Czytaj więcej »

26 miesięcy

Wcześniak i co dalej

26 miesięcy

Za nami kolejny miesiąc i tak jak ten poprzedni minął Krzysiowi na szkoleniu się w mowie. Ale nie to jest zmiana, którą zauważam najmocniej - mój synek chyba powoli robi się zbyt duży na drzemki w ciągu dnia... Może jemu nie są potrzebne, ale mi i owszem...Czytaj więcej »

Z dwulatkiem w Tatrach

Wcześniak i co dalej

Z dwulatkiem w Tatrach

Za nami wakacje. Może krótkie, ale ja odpoczęłam, maż się zmęczył a dziecko choć szczęśliwe też już miało trochę dosyć. Wyjechaliśmy w poniedziałek, a wróciliśmy w piątek. Dla nas w sam raz. Ponieważ mieliśmy możliwość pobytu w uroczym domku w Tatrach za free wybór był prosty: kierunek Zakopane. A dokładniej okolice Zakopanego. Zapakowaliśmy naszą Pandę po dach i ruszyliśmy. W nocy dołączyli do nas przyjaciele ze swoją 6-miesięczną córeczką. Czytaj więcej »

Kurczak z fasolką szparagową i marchewką

Wcześniak i co dalej

Kurczak z fasolką szparagową i marchewką

Ponieważ po drodze wkradł się długi weekend i pomyślałam, że bardziej może się przydać na weekend aplikacja turystyczna - Szlaki Tatry. I w ten sposób przepis na danie dla malucha ukazuje się dopiero teraz. Zazwyczaj pokazuję Wam dania, które zrobiłam sugerując się jakimś przepisem. Dziś jest inaczej. Oto moja śmieciucha, czyli mam kurczaka i fasolkę i coś trzeba zrobić :)Czytaj więcej »

Samodzielne niemowlę

Wcześniak i co dalej

Samodzielne niemowlę

Czy niemowlę może być samodzielne? Według mnie tak, tyle, że na miarę swoich możliwości. Oczywiście, że nie możemy od miesięcznego dziecka wymagać by samo sobie zmieniało pieluchę, chodziło, albo samo na siebie zarabiało. Jeśli mówimy o samodzielności niemowląt, trzeba najpierw odpowiednio zdefiniować samodzielność.Czytaj więcej »

Apki dla matki #7 - Szlaki Tatry

Wcześniak i co dalej

Apki dla matki #7 - Szlaki Tatry

Zazwyczaj 10. każdego miesiąca był przepis, ale tym razem robię mały wyjątek. Wszystko przez zbliżający się długi weekend. W tym czasie mam wrażenie chyba wszyscy jadą na urlop ;) Dlatego postanowiłam się z Wami podzielić tym z czego mam zamiar korzystać na naszych wakacjach (jeśli dojdą do skutku, bo znając nasze szczęście to różnie może być). Czytaj więcej »

Uważaj o co pytasz

Wcześniak i co dalej

Uważaj o co pytasz

Wychodzę z Krzysiem na plac zabaw i na spacery bardzo często i na jak najdłużej. Głównie z lenistwa. Bo wytrzymanie z tak aktywnym dzieckiem w domu przekracza moje możliwości. Wspina się wszędzie i po czym się tylko da. Na balkonie sam nie może zostać, bo wspina się po balustradzie. Ostatnio wdrapał się na szafkę. Niedużą, do tego dostał się na nią po krzesełku i stoliku, ale jak zobaczyłam, że stoi na wąskiej szafce i z dumą układa sobie misie to mi serce zamarło. Okno w jego pokoju to już od dawna mam zabezpieczone.Ale wracając do tematu: wychodzę na plac zabaw i obserwuję różne zachowania rodziców.Czytaj więcej »

Kolejny miesiąc za nami

Wcześniak i co dalej

Kolejny miesiąc za nami

I chociaż jeszcze nie powinien obchodzić swoich drugich urodzin, to pewnie zdążył już zapomnieć, że miesiąc temu świętował drugie urodzinki. I szczerze mówiąc myślałam, żeby po 2. urodzinach już nie opisywać jego postępów, to po pierwsze nie umiem skończyć po drugie to dla nas/ dla mnie ważny miesiąc.Czytaj więcej »

Otulacz dla niemowlęcia, czyli po co spowijać dziecko?

Wcześniak i co dalej

Otulacz dla niemowlęcia, czyli po co spowijać dziecko?

Czas otulania do snu mamy dawno za sobą, ale ponieważ teraz pracuję głównie z mami niemowląt to ten temat mam jakby na bieżąco. Szczególnie, że do mnie zgłaszają się mamy, których dzieci mają problem ze snem. I kiedy tak na pierwszych zajęciach rozmawiamy o problemach z jakimi się borykają bardzo często pojawia się problem snu. Tego, że dziecko nie śpi w dzień tyle ile potrzeba, że budzi się i jest wciąż niewyspane. I wtedy wracam pamięcią do tego do czego doszłam sama (no może z pomocą książek), czyli jak ważne może okazać się spowijanie noworodka.Czytaj więcej »

Apki dla matki #6 - Wiesz co jesz

Wcześniak i co dalej

Apki dla matki #6 - Wiesz co jesz

Dziś post o aplikacji dzięki, której pewniej poczułam się podczas rozszerzania diety Krzysia. Chociaż jednocześnie poczułam się uderzona ilością chemii w naszej żywności. A wszystko za sprawą aplikacji Wiesz co jesz.Czytaj więcej »