KINDERKI

Zwykłe chwile

ZWYKŁE CHWILE Zwykły dzień jak dziś a jednak działa się magia. Kolejna kartka z kalendarza wyrwana a jednak zostaną wspomnienia. Jak co dzień wypite dwie kawy a dzień jakby inny. Codzienność a jednak niezwykłość. Każdego dnia obserwuje te wybuchy  miłości... Continue Reading → Post ZWYKŁE CHWILE pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Swimfin i pływanie staje się proste

SWIMFIN I PŁYWANIE STAJE SIĘ PROSTE Zasada działania SwimFin jest prosta: im większa część płetwy jest zanurzona w wodzie, tym większe jest wsparcie dla osoby pływającej. Oznacza to, że kiedy dziecko zachowuje niemal pionową pozycję, próbując płynąć „pieskiem”, SwimFin prawie w... Continue Reading → Post SWIMFIN I PŁYWANIE STAJE SIĘ PROSTE pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Niezbędnik wakacyjny nad wodę, do piasku, do lasu, na łąke, na kocu - lato z edukatorkiem

NIEZBĘDNIK WAKACYJNY NAD WODĘ, DO PIASKU, DO LASU, NA ŁĄKĘ, NA KOCU – LATO Z EDUKATORKIEM lato w pełni i to takie prawdziwe z żarem lejącym sie z nieba. Zaczęły sie wakacje i beztroski czas dla wszystkich dzieciaków. Jedni jadą... Continue Reading → Post NIEZBĘDNIK WAKACYJNY NAD WODĘ, DO PIASKU, DO LASU, NA ŁĄKĘ, NA KOCU – LATO Z EDUKATORKIEM pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Ostatni raz

OSTATNI RAZ Dziś był ostatni „nasz” dzień”. Od jutra nic nie będzie już takie samo. Nie będzie tylko – Ty i ja Nie będzie wspólnego kroku i trzymania się za rękę. Nie będzie tej miłej dla ucha ciszy w której... Continue Reading → Post OSTATNI RAZ pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Gdybym miała jednym słowem opisać macierzyństwo, użyłabym słowa - emocje

GDYBYM MIAŁA JEDNYM SŁOWEM OPISAĆ MACIERZYŃSTWO, UŻYŁABYM SŁOWA -EMOCJE O tym, że macierzyństwo to nie tylko pozytywne uczucia i emocje, wie każda matka. Choć z pewnością nie każda otwarcie o tym mówi. Tymczasem, dzielenie się także tymi mniej pożądanymi zmianami,... Continue Reading → Post GDYBYM MIAŁA JEDNYM SŁOWEM OPISAĆ MACIERZYŃSTWO, UŻYŁABYM SŁOWA -EMOCJE pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Elfy naprawdę istnieją

ELFY NAPRAWDĘ ISTNIEJĄ Wielu ludzi twierdzi, że elfy żyją tylko w legendach średniowiecznych i w wyobraźni Tolkiena albo w dziecięcych marzeniach, jako mali pomocnicy Świętego Mikołaja. Ale czy te magiczne stworzenia istnieją naprawdę? Zastanawiałam się, czy ja naprawdę wierzę w... Continue Reading → Post ELFY NAPRAWDĘ ISTNIEJĄ pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

A kiedy pada...nosimy ducksday

A KIEDY PADA …NOSIMY DUCKSDAY Kiedy pada to dzieci sie nudzą. Ale nie moje. Gdy Kinderki były malutkie, myślałam sobie: „E… to wcale nie jest takie straszne być mamą dzieci z niedużą różnicą wieku”. Straszyli mnie inni, że na nic... Continue Reading → Post A KIEDY PADA …NOSIMY DUCKSDAY pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Mroczna strona pokoju dzieci

MROCZNA STRONA POKOJU DZIECI   Mój syn ma ostatnio wiele zajawek i pasji o czym będę pisać już niebawem. Ale super bohatera ma jednego a jest nim Batman. Najdziwniejsze jest to, że nigdy nie oglądał filmu czy nawet bajki  Zupełnie... Continue Reading → Post MROCZNA STRONA POKOJU DZIECI pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Zaufaj mi

ZAUFAJ MI Prowadzę Cię za rękę, by pokazać Ci świat. Dłoń moja mocno zaciska Twoją. Kroczymy tak każdego dnia. Idę i spoglądam na Ciebie z góry… jak Ty wyrosłaś córeczko, włosy Ci zgęstniały i krok nieco wydłużył. Podnosisz głowę do... Continue Reading → Post ZAUFAJ MI pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Czerwcowe inspiracje, czyli co mnie zachwyca

CZERWCOWE INSPIRACJE CZYLI CO MNIE ZACHWYCA Lubię czas, kiedy wieczorem nastaje cisza w domu, dzieci już śpią a ja z kubkiem gorącego cappuccino mogę usiąść przed komputerem. To taki mój czas ralexu, kiedy przeszukuję strona po stronie internet w poszukiwaniu... Continue Reading → Post CZERWCOWE INSPIRACJE CZYLI CO MNIE ZACHWYCA pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Idealne łóżko dla czterolatka w stylu skandynawskim już wybrane

IDEALNE ŁÓZKO DLA CZTEROLATKA W STYLU SKANDYNAWSKIM JUŻ WYBRANE Igor rośnie jak szalony. Na ten moment nosi rozmiar ubrań 122/128, numer buta 31/32. Na 4,5 roki i aż strach się bać co będzie za 10 lat. Fakt, że geny ma „duże” i to... Continue Reading → Post IDEALNE ŁÓZKO DLA CZTEROLATKA W STYLU SKANDYNAWSKIM JUŻ WYBRANE pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Taki zwyczajnie niezwykły dzień

TAKI ZWYCZAJNIE NIEZWYKŁY DZIEŃ Zwyczajnie niezwyczajny. Niby czas tak szybko biegnie. Uciekają minuty, godziny, dni, miesiące, lata. Jest sekunda a tuż za moment opowiada ona o Twojej przeszłości. Patrzę na swoje dzieci i myśli moją głowę nachodzą, kiedy Oni tak  urośli??... Continue Reading → Post TAKI ZWYCZAJNIE NIEZWYKŁY DZIEŃ pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Kochasz, a nie przytulasz, czyli Dzień Matki na odległość

KOCHASZ A NIE PRZYTULISZ CZYLI DZIEŃ MATKI NA ODLEGŁOŚĆ Za tydzień święto, które i ja obchodzę po raz 5 w swoim życiu. Dzień Matki to czas podziekowań swoim mamom za trud, miłość i odwagę którą nasze mamy miały w sobie , by... Continue Reading → Post KOCHASZ A NIE PRZYTULISZ CZYLI DZIEŃ MATKI NA ODLEGŁOŚĆ pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Kiedy kwitną bzy – Konkurs z Lion in the Wardrobe

KIEDY KWITNĄ BZY – Konkurs z Lion in the Wardrobe Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Lubie go najbardziej, bo w maju jest święto wszystkich mam. Kwitną moje ukochane bzy i konwalie a dzień trwa długo. Zrzucamy te wszystkie ciepłe... Continue Reading → Post KIEDY KWITNĄ BZY – Konkurs z Lion in the Wardrobe pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Co zabrać dla dzieci w podrż samochodem-poradnik rodzica

  CO ZABRAĆ DLA DZIECI W PODRÓŻ SAMOCHODEM – PORADNIK RODZICA   Niezbędnik w aucie 1. KOCYKI – zawsze z nami. Niezastąpione podczas nocnej podróży. Przydają sie do biwakowania i odpoczynku na lonie natury. Faworytem Lenki jest miękki dwustronny kocyk... Continue Reading → Post CO ZABRAĆ DLA DZIECI W PODRÓŻ SAMOCHODEM – PORADNIK RODZICA pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Idealne łóżko dla 4 latka

IDEALNE ŁÓŻKO DLA 4 LATKA   1/2/3/4/5 Nasza księżniczka wyrosła z dziecinnego łóżeczka. Miętowe cudo było już dla niej za wąskie, bo Lenka w genach ma sapnie w szerz a nie wzdłuż.Wisiały więc po za łóżeczko albo nogi albo głowa... Continue Reading → Post IDEALNE ŁÓŻKO DLA 4 LATKA pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Zaczarowany ogród

ZACZAROWANY OGRÓD   Kolejny wpis z cyklu „niech opowiadają zdjęcia”. Dziś w klimacie nieco czarodziejskim, mam nadzieję, że udało mi sie pokazać trochę czarów na zdjęciach. Fotografia to jednak moja wielka pasja, którą wciąż pogłębiam, szukam wiedzy, podpowiedzi i inspiracji.... Continue Reading → Post ZACZAROWANY OGRÓD pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Ona i Ja

Ona i Ja Bycie mamą to wcale nie łatwe zadanie wbrew pozorom ale bycie córką, to jest dopiero wyzwanie. Relacja matki i córki od samego początku ma w sobie coś szczególnego ze względu na tożsamość płci. W miłości matki do... Continue Reading → Post Ona i Ja pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Dojrzałe macierzyństwo

DOJRZAŁE MACIERZYŃSTWO Nazywam się Magdalena Kołodziej mam 36 lat – skończone. Jestem mamą od 4 lat i 3 miesięcy. Moje macierzyństwo jest dojrzałe, celowo nie używam zwrotu późne. „Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach na przyszłość.” Wszystko się... Continue Reading → Post DOJRZAŁE MACIERZYŃSTWO pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Zbyt krótkie dzieciństwo

ZBYT KRÓTKIE DZIECIŃSTWO Kiedyś przyjdzie ten dzień, w którym otworzysz drzwi do pokoju, który należał do Twoje dziecka i rozczuli Cię brak jego łózka, brak zabawek i porozrzucanych klocków na podłodze , które swego czasu tak Cię irytowały, zwłaszcza w... Continue Reading → Post ZBYT KRÓTKIE DZIECIŃSTWO pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Co nas ogranicza?

CO NAS OGRANICZA? Nie! no co Ty to za wczas…. Nie da sobie rady….. Zobaczysz, zrobi sobie krzywdę….. Jeszcze będzie jakieś nieszczęście…. Te słowa wypowiadaliśmy z tatą kinderków, gdy małoletni  zapragnął odkręcić sobie boczne kółka z roweru. Co prawda równowagę na... Continue Reading → Post CO NAS OGRANICZA? pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Gdybym był dorosły

GDYBYM BYŁ DOROSŁY   Dziś przeniosę Was w czasy Waszego dzieciństwa. Usiądź proszę wygodnie w fotelu, przymknij oczy i przypomnij sobie ten beztroski czas dziecięcych lat. Czy wyobrażaliście sobie jak to będzie być dorosłym? Pewnie rozmaite to myśli były.  Choć... Continue Reading → Post GDYBYM BYŁ DOROSŁY pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Po co tytuł?

PO CO TYTUŁ ? …NIECH MÓWIĄ ZDJĘCIA …. OUTFIT IGORA loszulka i leginsy – Pocopato i na Fb Buty – Geox via paradopary.pl  i na Fb Okulary - Babiators  i na Fb Czapka Booso  i na Fb  Post PO CO TYTUŁ ? pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Dlaczego wybór odpowiedniego obuwia jest taki istotny?

DLACZEGO WYBÓR ODPOWIEDNIEGO OBUWIA JEST TAKI ISTOTNY? 26 kości, 32 mięśnie i ścięgna, 100 wiązadeł – to „skład” stópki naszego dziecka. By prawidłowo rozwijała się, potrzebuje odpowiedniego obuwia. Jakich błędów uniknąć przy jego wyborze? Dziecięce stopy, choć wizualnie prawie takie... Continue Reading → Post DLACZEGO WYBÓR ODPOWIEDNIEGO OBUWIA JEST TAKI ISTOTNY? pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

13 dni

13 DNI Tyle czasu minęło od ostatniego wpisu na blogu. To rekord w całej mojej „karierze” blogowania. Tak długiej przerwy jeszcze nie miałam. Powodem były oczywiscie święta Wielkanocne i przyjazd moich rodziców na cały cudowny tydzień do nas. Zupełnie nie... Continue Reading → Post 13 DNI pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Jak zrobić wielkanocne pisanki black&white DIY

  Jak zrobić wielkanocne pisanki black&white DIY W wielkanocnym koszyczku nie może zabraknąć tradycyjnych pisanek. Wystarczy odrobina chęci i ciekawy pomysł. Ugotuj jaja na twardo, przygotuj czarny marker, kredki świecowe i czarną farbę, najlepiej tablicową ale zwykła plakatówka też może być.... Continue Reading → Post Jak zrobić wielkanocne pisanki black&white DIY pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Katastrofa w Alpach

Katastrofa w Alpach Zwykle nie zabieram głosu na blogu w takich sprawach. Swoje przemyślenia zostawiam sobie lub rozmawiam z bliskimi. Katastrofa lotnicza, która miała miejsce kilka dni temu wstrząsnęła mną na tyle mocno, że muszę przeląc swoje myśli i emocje „na papier”.... Continue Reading → Post Katastrofa w Alpach pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Masza i niedźwiedź - konkurs

MASZA I NIEDŹWIEDŹ – KONKURS TO NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANA PREMIERA TEGO SEZONU. Seria książeczek o Maszy i niedźwiedziu jest już w sprzedaży. Rosyjski serial bije rekordy popularności w całej Europie. Masze uwielbiają nie tylko dzieci ale także ich rodzice. Nic dziwnego, w... Continue Reading → Post MASZA I NIEDŹWIEDŹ – KONKURS pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Wpływ zabawy na rozwój dzieci-janod

WPŁYW ZABAWY NA ROZWÓJ DZIECI – JANOD Zabawa dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa znacznie się różni od zabawy w wieku niemowlęcym. Dziecko, które chodzi nie musi już czekać na dostarczenie zabawki, samo może wybierać te, które najbardziej je interesują. Ma... Continue Reading → Post WPŁYW ZABAWY NA ROZWÓJ DZIECI – JANOD pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.

KINDERKI

Baza

BAZA Baza musi być w każdym domu, gdzie są dzieci. Musi być i kropka. Pamiętam, że sama będąc dzieckiem zawieszałam koce gdzie się da. Miedzy krzesłami, na stole, pod drzewem. Dobre było każde miejsce, które pomagało schować się przed światem.... Continue Reading → Post BAZA pojawił się poraz pierwszy w kinderki.eu by Magdalena Kołodziej.