W roli Mamy

(Nie)postanowienia noworoczne

Kończy się stary rok, trzeba by jakieś postanowienia na nowy zrobić. W sumie nie wiem po co, ale tradycja nakazuje. Jako że sama z siebie jestem zbyt leniwa na wymyślanie bzdurnych postanowień, postanowiłam zapytać wujka G. co też może mi podsunąć. No ten to ma fantazję!   Przestań oglądać telewizję. Telewizję oglądam raz w tygodniu, […] Post (Nie)postanowienia noworoczne pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

List otwarty do Facebooka

Kochany Facebooku!Wiesz, w zasadzie nie zasługujesz na ten nagłówek, no ale święta idą, mogę być dla Ciebie przez chwilę miła. Tylko przez chwilę, bo wcale nie zamierzam Cię chwalić. Przeciwnie. Chcę Ci powiedzieć, że wkurzasz mnie coraz bardziej. Właściwie nigdy Cię nie lubiłam. Wiesz o tym, więc nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Jednak […] Post List otwarty do Facebooka pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Świąteczna gorączka – po polsku, krok po kroku

Święta to rzekomo magiczny czas i trudno się z tym spierać skoro zewsząd dociera do nas takie zdanie. Zresztą ja się z tym zgadzam, bo lubię ten okres, ale od lat nie opuszcza mnie wrażenie, że świat wtedy szaleje, a ludzie głupieją na punkcie przedświątecznych przygotowań. Czasem nawet zastanawiam się – jak udaje im się doczekać […] Post Świąteczna gorączka – po polsku, krok po kroku pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Byle do wiosny czyli koci sposób na nudę

Zimowe wieczory, wymagają dokładnej organizacji czasu wolnego najmłodszych domowników – bo jak tu inaczej przetrwać do wiosny? Jak oderwać ich od telewizji, tabletów czy innych konsoli? To proste – wystarczy wywołać Kotostrofę! Kotostrofa to odmiana znanego wszystkim Piotrusia – gracze muszą pozbyć się wszystkich swoich kart. Jednak nie jest to takie proste – przeszkadzają w […] Post Byle do wiosny czyli koci sposób na nudę pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Czy karmienie piersią to tylko karmienie?

O karmieniu piersią w Polsce ostatnio robi się coraz głośniej. I dobrze. Bo choć statystyki GUSU nie pozostawiają złudzeń (wciąż jest źle – bo w zależności od rejonu Polski, wyłącznie piersią do 6 m.ż. karmi do 33% kobiet.), i wciąż społeczeństwo niedostatecznie sprzyja karmieniu piersią (głośne przypadki w restauracjach wypraszania mam do toalety), to badania […] Post Czy karmienie piersią to tylko karmienie? pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

To nie lenistwo, to choroba!

Prokrastynacja lub zwlekanie (z łac. procrastinatio – odroczenie, zwłoka) – tendencja, utożsamiana z odwlekaniem, opóźnianiem lub przekładaniem czegoś na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia. – tak twierdzi ciocia Wiki. Prokrastynacja to fajne słowo. Dużo fajniejsze niż lenistwo. Zamiast mówić, że mam lenia, wolę powiedzieć, że mam atak prokrastynacji. W końcu to choroba, a […] Post To nie lenistwo, to choroba! pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Wielkie gotowanie z wielofunkcyjnym robotem kuchennym Kohersen Mycook

Wychodzę z pracy i marzę, by jak najszybciej być w domu. Wracam zmęczona, ale równocześnie wypełniona radością i pozytywną energią. Padam na twarz i jednocześnie podskakuję z podekscytowania na myśl o tym, co za chwilę nastąpi. Już za moment będę się relaksowała z kubkiem gorącej czekolady przy dźwiękach świątecznych piosenek i wesołych rozmowach z mężem […] Post Wielkie gotowanie z wielofunkcyjnym robotem kuchennym Kohersen Mycook pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Nie będziemy rodzić po ludzku bo odbiorą nam do tego prawo

Od kilku dni media „trąbią” o przyjętych przez Sejm zmianach w ustawie dotyczącej standardów opieki okołoporodowej. Wiąże się to z likwidacją wypracowywanych w ostatnich latach przepisów medycznych, dotyczących okresu ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem. Prace nad standardami opieki okołoporodowej rozpoczęły się na wniosek Ministra Zdrowia prof. Zbigniewa Religi w 2007 roku. Powołał […] Post Nie będziemy rodzić po ludzku bo odbiorą nam do tego prawo pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Jeśli tak uważasz, popełniasz błąd czyli sekret “Wsiąść do pociągu”

Mimo, że przed chwilą wspólnie się bawiliście, Twoje dziecko dalej z uporem maniaka powtarza: pobawisz się ze mną?  Ile razy można tego słuchać, prawda? Ale zaciskacie zęby i wracacie do zabawy, bo przecież jesteście świadomi, że czas szybko leci i wkrótce maluch nie będzie chciał spędzać z Tobą czasu na zabawie. Jeśli tak myślisz, popełniasz […] Post Jeśli tak uważasz, popełniasz błąd czyli sekret “Wsiąść do pociągu” pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Dlaczego my nie mamy w domu choinki?

Ledwo zniknęły z półek sklepowych wieńce i znicze, zaczęły pojawiać się pierwsze bombki, łańcuchy i świecące Mikołaje. Zaraz za nimi przyszły dekoracje świąteczne, najpierw w sklepach, a później na ulicach. Szlag jasny by je trafił. – Mamusiu, a właściwie to dlaczego my nie mamy w domu choinki? – Bo za wcześnie, jeszcze nie ma świąt. […] Post Dlaczego my nie mamy w domu choinki? pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Łapię chwile ulotne… Fotografia stała się czymś więcej, niż zapomnianą pamiątką

Zawsze wydawało mi się, że wykonanie fotografii, to jedynie naciśnięcie na odpowiedni guzik w aparacie i voila! Cyk i gotowe! Nie postrzegałam tego w kategorii czegoś szczególnie wyjątkowego, do czego osobiście by mnie ciągnęło. Owszem, na moim ślubie fotograf był i wykonał dobrze swoją pracę, na chrzcinach starszego syna też, ale mój sentyment nie sięgał […] Post Łapię chwile ulotne… Fotografia stała się czymś więcej, niż zapomnianą pamiątką pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Dziewczynka spadła z huśtawki i zmarła – czy aby na pewno?!

Martwą, 4-letnią dziewczynkę przyniosła na pogotowie jej matka, twierdząc, że spadła z huśtawki, będąc pod opieką jej konkubenta. Tymczasem na ciele dziecka lekarze znaleźli liczne ślady świadczące o tym, że mogła paść ofiarą przemocy. Nie znałam tej dziewczynki, nie wiem jak wyglądała, ale kiedy czytam o jej tragedii, widzę ją oczami własnej wyobraźni. Widzę małą, […] Post Dziewczynka spadła z huśtawki i zmarła – czy aby na pewno?! pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Jestem kłamczuchą – okłamuję swoje dzieci!

Wstyd przyznać ale dowiedziałam się, że jestem kłamczuchą. Niestety najgorszą na świecie bo okłamuję swoje własne dzieci! Najgorsze jest to, że robię to z premedytacją, ciągle i… jak się tak dobrze zastanowić to wcale się tego nie wstydzę. Chcecie wiedzieć dlaczego? Mówię moim dzieciom, że Święty Mikołaj istnieje, że przynosi co roku prezenty grzecznym dzieciom, że […] Post Jestem kłamczuchą – okłamuję swoje dzieci! pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Idioto, kto ci dał prawo jazdy?!

Wsiadłyśmy rano do taksówki, zapytałam taksówkarza, czy ulice odśnieżone, czy zima jak zwykle zaskoczyła drogowców. Moje dziecko zdziwione:– Mamusiu, ale jak zima może zaskoczyć, przecież jest grudzień.Taaa, okazuje się, że jednak może. Przez noc spadło tak na oko dziesięć centymetrów ciężkiego, mokrego śniegu. Nie będę tu pisać o połamanych drzewach, bo to jakby siła wyższa, […] Post Idioto, kto ci dał prawo jazdy?! pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Mamo, dlaczego mi to zrobiłaś?!

Myślę, że za kilka, góra kilkanaście lat, to pytanie będzie pobrzmiewało we wszystkich domach na całym świecie. Powód? Wirtualny ekshibicjonizm, uprawiany na wszystkich kontynentach z takim samym upodobaniem. Jeśli komuś zdarzy się wejść na mój profil na Facebooku, to znajdzie tam… jedno wielkie nic. Nie udostępniam w sieci informacji o sobie, swojej rodzinie, nie wrzucam […] Post Mamo, dlaczego mi to zrobiłaś?! pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Bałwanek ze skarpetki w kilka minut!

No to się zaczęło. Gdzie nie spojrzeć bombki, lampki, sztuczny śnieg i na około ten sam zestaw kolęd. Do tego codzienne marudzenie o to kiedy wreszcie spadnie śnieg, kiedy mogą iść na sanki, i to wieczne: Mama ja chcę ulepić bałwana, o, choć, patrz pada śnieg. Tak pada, trzy płatki na krzyż, heh. A może […] Post Bałwanek ze skarpetki w kilka minut! pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Zanim się pojawiłeś – propozycja na długi jesienny wieczór

Co byś zrobił, gdybyś uległ wypadkowi, przez który zostałbyś przywiązany do wózka inwalidzkiego i skazany na łaskę innych?Co byś zrobił, gdybyś nagle się zakochał, ale wiedział, że nigdy nie dotkniesz ukochanej osoby?A co byś zrobił, gdybyś wiedział, że człowiek którego kochasz, chce odejść… z tego świata? „Zanim się pojawiłeś” to tegoroczna, filmowa propozycja, idealna na […] Post Zanim się pojawiłeś – propozycja na długi jesienny wieczór pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Filmowa propozycja na długi jesienny wieczór

Co byś zrobił, gdybyś uległ wypadkowi, przez który zostałbyś przywiązany do wózka inwalidzkiego i skazany na łaskę innych?Co byś zrobił, gdybyś nagle się zakochał, ale wiedział, że nigdy nie dotkniesz ukochanej osoby?A co byś zrobił, gdybyś wiedział, że człowiek którego kochasz, chce odejść… z tego świata? „Zanim się pojawiłeś” to tegoroczna, filmowa propozycja, idealna na […] Post Filmowa propozycja na długi jesienny wieczór pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Maluch w internecie czyli bezpieczeństwo w sieci

Dla przypomnienia żyjemy w XXI wieku. Okres wojen, lepianek i słynnego dwudziestego stopnia zasilania już dawno za nami. Nie oszukujmy się, nie uciekniemy przed pełną komputeryzacją naszego życia. Jeśli nie my, to kolejne pokolenie będzie większość albo i wszystko załatwiało przez internet. Dlatego przestańmy traktować “sieć” jak zło, wcielonego diabła, puszkę pandory i co tam […] Post Maluch w internecie czyli bezpieczeństwo w sieci pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Ta reklama świąteczna podoba mi się najbardziej! “Nie” urządzeniom, które kradną rodziców w święta!

Czy chcemy tego, czy nie, od listopada jesteśmy bombardowani ze wszystkich stron świąteczną atmosferą: Mikołaj, renifery, dzwoneczki, śnieżynki, piosenki zarezerwowane na ten szczególny czas. Zakupy w sklepach, spacer przez miasto, telewizja, czy radio to okazja dla wszechobecnych reklam i marketingu, którego motywem przewodnim są święta. I choć z jednej strony drażnią nas tłumy w marketach, […] Post Ta reklama świąteczna podoba mi się najbardziej! “Nie” urządzeniom, które kradną rodziców w święta! pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Jak tanio wyprawić Święta Bożego Narodzenia

Przezorne gospodynie już zaczynają szykować świąteczne menu, rodzice powoli podpytują swoje pociechy, co w tym roku ma przynieść Mikołaj, a co bardziej zapobiegliwi zastanawiają się, ile to wszystko będzie kosztowało. No właśnie, czy wiecie, jak tanio wyprawić Święta Bożego Narodzenia? Świąteczne menu Potrawy świąteczne wcale nie muszą być drogie. W internecie bez problemu znajdziecie mnóstwo […] Post Jak tanio wyprawić Święta Bożego Narodzenia pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Słodka trucizna i biała śmierć. Dlaczego trujesz siebie i swoją rodzinę?!

Cukier to największy i najbardziej dostępny narkotyk XXI wieku. Mało tego, jego posiadanie i handlowanie jest zupełnie legalne, a spożywanie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, śmiało więc można podtruwać nim dzieci, nawet niemowlęta! Nowotwory żywią się cukrem – nie karm ich! Liczne badania wykazują, że nadmierne spożywanie cukrów prostych pogłębia lub wywołuje wiele chorób, między […] Post Słodka trucizna i biała śmierć. Dlaczego trujesz siebie i swoją rodzinę?! pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Szczepienia są złe – telewizja edukuje czy manipuluje?

Nie chcę dziś pisać o tym, czy powinno się szczepić dzieci, czy nie – choć mam swoje zdanie na ten temat. Zależy mi natomiast, by dobitnie przedstawić swój sprzeciw wobec tendencyjnych programów w TVP, w których zostaje rozbudzany lęk przed szczepieniami. To nie były audycje publikowane w niszowych stacjach czy komercyjnych kanałach, tylko w Telewizji […] Post Szczepienia są złe – telewizja edukuje czy manipuluje? pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Sposoby na ząbkowanie

Jest noc, po raz pięćdziesiąty siódmy wstajesz do malucha, karmisz, utulasz, odkładasz do spania. Po kilku chwilach wszystko się powtarza. Ewentualnie nie próbujesz nawet odkładać, tylko bujasz, kołyszesz, albo co gorsza spacerujesz po mieszkaniu ciemną nocą i nie wiesz jak mu pomóc… Ząbkowanie – dla jednych rodziców zmora początków rodzicielstwa, dla innych coś czego istnienia […] Post Sposoby na ząbkowanie pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Gorączka sprawiła, że zaczęłam grzebać w śmietniku

Mam gorączkę. Nie wiem dlaczego. Innych objawów brak. Zgodnie z własnymi zaleceniami ograniczyłam aktywność. Spędzam czas na przeglądaniu internetu i nadrabianiu braku wiedzy o wydarzeniach z życia naszych celebrytów. Internet to kopalnia wiedzy. Tak się kiedyś mówiło. Dziś nie wiem, czy to stwierdzenie nadal ma sens. Być może ma, ale trzeba naprawdę głęboko kopać. To, […] Post Gorączka sprawiła, że zaczęłam grzebać w śmietniku pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Choroba sprzyja pytaniu: Czego nauczyłam o życiu moje dziecko?

Jestem w szpitalu i jak nigdy dotąd mam mnóstwo czasu na przemyślenia. Szpital i choroba skłania ku pewnym pytaniom… Zastanawiam się, co by było, gdyby mnie zabrakło? Jestem mamą i wiem, że odkąd przyszedłeś na świat, bacznie mi się przyglądasz. Obserwujesz na każdym kroku i uczysz się ode mnie tak wielu rzeczy. To jaka jestem, […] Post Choroba sprzyja pytaniu: Czego nauczyłam o życiu moje dziecko? pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

W cholerę z tą zimową porą!

Nie cierpię zimy! I tej paskudnej jesieni też! Wyjście z domu w tym okresie, dla posiadaczy dzieci, to jedna wielka masakra. Bo najpierw trzeba zorientować się jaką właściwie mamy dziś pogodę – czy jest zimno, albo wręcz piździ? Czy są jakieś opady – deszczu, śniegu, lub co gorsza – jednego i drugiego. A później trzeba […] Post W cholerę z tą zimową porą! pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Żona, matka, kura domowa

– Cześć kopę lat, co u ciebie, jak bliźniaki, zdrowe, pracujesz, nie pracujesz, co robisz, masz czas? – ot, takie banalne pytanie zadałam spotkanej na zakupach znajomej. Powinnam się w język ugryźć. – Czas? A co to jest czas? I na co mam go mieć? Wiesz, co bym zrobiła, jakbym go miała? Zamknęłabym się sama […] Post Żona, matka, kura domowa pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Beza idealna

Zawsze mi się wydawało, że beza to już level hard. Niby kiedyś już robiłam i jakoś wyszła ale napracowałam się przy tym, żeby było dobrze. Do czasu aż trafiłam na ten przepis. Jest prosto, łatwo i kończy się sukcesem :) Koniecznie spróbuj! Potrzebne składniki: 4 duże białka (każde o wadze ok 40g) szczypta soli 240g cukru […] Post Beza idealna pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.

W roli Mamy

Jakimi zabawkami bawią się dzieci?

Niby rodzice najlepiej znają swoje dzieci, ich zainteresowania i zachcianki.  A jednak kupując dla nich prezenty pod choinkę, czy urodziny mijamy się bardzo z ich oczekiwaniami, wręczając im kolejne pudełko z puzzlami, czy książeczki. Wg najnowszych badań firmy Mattel  przeprowadzonych przez grupę badawczą IPSOS dziewczynki najchętniej wybierają do zabawy lalki, pluszaki, a chłopcy auta i […] Post Jakimi zabawkami bawią się dzieci? pojawił się poraz pierwszy w W Roli Mamy.